W Czorsztynie "jeżdzą z głową"

Środa, 20 stycznia 2016 14:14

W Gminie Czorsztyn ruszyła kolejna edycja projektu „Jeżdżę z głową". Wyciągi narciarskie na ośrodku Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach zapełniły się młodymi amatorami sportów zimowych!

Łącznie 48 uczniów weźmie udział w tegorocznej edycji projektu „Jeżdżę z głową" finansowanego w ramach środków Województwa Małopolskiego. Jego uczestnicy pod czujnym okiem instruktorów uczyć się będą jazdy na nartach.

Od poniedziałku młodzież szkolna rozpoczęła pierwsze lekcje. Uzbrojeni w energię oraz zaopatrzeni w niezbędny sprzęt pod okiem wykwalifikowanych instruktorów ruszyli na trasy zjazdowe oraz biegowe na terenie ośrodka narciarskiego Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Podczas zaplanowanych 72 godz. treningowych uczestnicy uczyć się będą podstaw poruszania się na stokach narciarskich oraz spróbują opanować podstawowe zasady zjazdu oraz slalomu. Ponadto doświadczony instruktor pokaże im jak odpowiednio dobrać sprzęt narciarski, ubranie oraz sprzęt zabezpieczający, a także zapozna młodych miłośników jazdy na nartach z kwestią bezpieczeństwa, tak ważną w przypadku poruszania się po stokach narciarskich.

Z myślą o uczestnikach projektu organizator zapewnił każdemu z nich:
• instruktora oraz opiekuna
• karnety za wyciąg narciarski;
• dostęp do sprzętu narciarskiego
• przewóz na miejsce treningów

Całkowity koszt realizacji projektu to 25,6 tys zł w tym pomoc finansowana z Województwa Małopolskiego - 7 tys. zł. Pozostała kwota to wkład własny Gminy Czorsztyn (18 590,00 zł) i rodziców (4 800 zł.)

opr. Aneta Markus
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama