Białka Tatrzańska, Harenda i Jaworzyna Krynicka wśród najlepszych stacji Europy

Piątek, 29 stycznia 2016 20:30

Zespół GoEuro, wyszukiwarki połączeń kolejowych, autobusowych oraz lotniczych, przeanalizował ponad 2 200 ośrodków narciarskich w Europie, a następnie stworzył listę 100 najlepszych spośród nich.

Na czele listy znalazł się austriacki St. Anton am Arlberg, który to zdobył wysokie noty w każdej z kategorii: ceny, stosunek jakości do ceny, łatwość dojazdu, atrakcje dla rodzin oraz après-ski.

W rankingu znalazły się również dobrze znane miejsca w Polsce i szczególnie nas interesujące - w Małopolsce. Na pozycji 34. Zieleniec Ski Arena, na 50. Białka Tatrzańska, Harenda Zakopane na 55. miejscu, Szczyrk na 62. i Jaworzyna Krynicka na 64.

Polskie ośrodki zostały docenione przede wszystkim za niskie ceny oraz bogatą ofertę atrakcji dla rodzin z dziećmi.Aby stworzyć ranking, zweryfikowaNO ośrodki narciarskie w 19 państwach, biorąc pod uwagę 30 kryteriów, które pozwoliły wybrać najlepsze 100. W celu zdefiniowania kryteriów przeanalizowano nie tylko oficjalne strony internetowe ośrodków narciarskich, ale również przygotowane przez podróżnych relacje i dane specjalistów z tej branży.

Ranking zespołu GoEuro powstał w oparciu o 4 kryteria: stosunek jakości do ceny, łatwość dojazdu, atrakcje dla rodzin oraz après-ski, które można sortować niezależnie od siebie. Ranking zawiera oczywiście także wynik ogólny, który powstał w oparciu o kombinację wszystkich wskaźników.

Szczegółowe informacje dopstępne są na stronie www.GoEuro.pl

oprac. wo/ fot. Michał Adamowski

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama