Pełna lista OSCYPowych zawodników!

Czwartek, 4 lutego 2016 13:55

Przygotowania do największych w Polsce zawodów snowboardowych są już w bardzo zaawansowanym stadium. Dziś ogłoszona została oficjalna lista potwierdzonych uczestników rywalizacji.

Na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej powstaje konstrukcja śnieżna pod ósmą edycję OSCYP Snowboard Contest. 7 lutego najlepsi w kraju zawodnicy powalczą o prestiżowy tytuł i cenne nagrody.Sposób wyboru zawodników biorących udział w OSCYP Snowboard Contest jest wciąż taki sam. O tym jak wygląda lista startowa decydują sami riderzy. Każdego roku typują najlepsze ich zdaniem nazwiska w branży, które następnie są zapraszane do rywalizacji. 7 lutego zapowiada się bardzo zaciękła walka o podium ponieważ pretendentów do OSCYPowego tytułu jest kilku. Pierwszym faworytem z pewnością jest Piotrek Janosz, obrońca tytułu z zeszłego roku. Mistrz sprzed dwóch lat, Tomek Wolak, z powodu kontuzji nie był w stanie stanąć do pojedynku z Piotrkiem, dlatego tym razem z pewnością będzie chciał udowonić swoje nieprzeciętne umiejętności. Szanse na wysoką pozycję ma również jego młodszy brat Kuba, który coraz częściej udowadnia swoją przynależność do ścisłej czołówki lokalnej sceny.. Miłośników lokalnej sceny z pewnością ucieszy wiadomość o powrocie do stawki Wojtka Pawlusiaka. Uznawany za jednego z najlepszych snowboardzistów na europejskiej scenie Gniazdo zapowiedział walkę o pierwsze miejsce. Na liście zawodników znajdziemy również stałych bywalców OSCYP Snowboard Contest. Swój udział potwierdzili między innymi Piotr Tokarczyk, Kuba Skrzypkowski, Nikodem Franczak, Mateusz Zielony, Maciek Długosz i wielu innych utalentowanych chłopaków.Obok pojedynków weteranów sceny, na specjalnie przygotowanym mini snowparku, organizowane będą szkolenia dla najmłodszych miłośników śniegu. Burton Riglet Park to doskonała okazja do postawienia pierwszych kroków na desce snowboardowej. Szkolenie pod okiem Freestyle Club Michała Ligockiego będzie przeprowadzane bezpłatnie. Dla odważnych maluchów przygotowane są specjalne atrakcje i zestawy gadżetów. Oprócz tego firma Burton Snowboards Polska tradycyjnie uruchomi swoje Demo Center – możliwość darmowego przetestowania sprzętu z sezonu 2016.

To już ostatnie chwile przed kolejną edycją OSCYP Snowboard Contest, dlatego najwyższa pora na spakowanie sprzętu i zorganizowanie wyjazdu weekendowego do Białki Tatrzańskiej. Zapraszamy!
PEŁNA LISTA POTWIERDZONYCH ZAWODNIKÓW

Adrian Smardz
Rafał Sypień
Piotr Tokarczyk
Tomek Wolak
Kuba Wolak
Damian Zefal Świder
Marcin Kordek
Wojtek Pawlusiak
Mateusz Zielonka
Wojtek Wojtyła
Kuba Szkaradek
Maciej Długosz
Piotr Janosz
Aleksander Czuba
Nikodem Franczak
Filip Filipek
Adam Myszkowski
Daniel Poraz Wiecek
Tomek Zielony
Marcin Kilar
Mariusz Lukomski
Kuba Jamaj Skrzypkowski
Aleksander Ejkej


HARMONOGRAM ZAWODÓW

10:00 Rozpoczęcie treningów
11:00 Start zawodów OSCYP Snowboard Contest
13:00 NIXON Best Trick
13:30 Big Ollie Contest by Cydr Lubelski
14:00 Rozdanie nagród


Wybierasz się? Zgłoś się na wydarzenie TUTAJ i polub funpage zawodów: facebook.com/oscypsnowboardcontest/

VIDEO Z POPRZEDNIEJ EDYCJI
GoPro BEST VIDEO CONTEST 2015
mat. prasowy
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama