Studenckie starcie na Harendzie!

Sobota, 6 lutego 2016 15:35

W piątek 5 lutego studenci i studentki spotkali się na zakopiańskiej Harendzie w czasie trzeciego tegorocznego przystanku akademickich zawodów AZS Winter Cup.

Narciarze rywalizowali w dwóch konkurencjach – slalomie gigancie i slalomie.

Czwartek na Podhalu upłynął pod znakiem intensywnych opadów śniegu. Kilka centymetrów białego puchu przykryło także trasę zakopiańskiej Harendy, na której od piątkowego poranka toczyła się zacięta rywalizacja w kolejnych zawodach pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski w tym sezonie. Tym razem na start stawili się studenci i studentki z kilkunastu polskich szkół wyższych by wziąć udział w zawodach AZS Winter Cup.

Uczestnicy zmierzyli się w dwóch narciarskich konkurencjach - najpierw walczyli o lokaty w slalomie gigancie, następnie w slalomie.

Pierwsze do boju ruszyły kobiety. Pod nieobecność dwóch największych faworytek tegorocznym cyklu – Anny Berezik i Agnieszki Gąsienicy-Gładczan (obie AWF Katowice) – najlepiej z trasą poradziła sobie Aleksandra Malinowska (Uniwersytet Jagielloński), która wyprzedziła Karolinę Klimek (ALK Warszawa) oraz Katarzynę Ostrowską (Politechnika Warszawska).

Wśród mężczyzn najlepszy łączny czas dwóch przejazdów uzyskał Szymon Mitan (AGH Kraków). Na drugim stopniu podium gigant zakończył Mateusz Habrat (ALK Warszawa), a trzeci był Dominik Białobrzycki (AWF Katowice).Następnie, po krótkiej przerwie, zawodnicy i zawodniczki zameldowali się na starcie drugiej konkurencji – slalomu. W niej ponownie najlepsze były Aleksandra Malinowska i Karolina Klimek, ale tym razem panie zamieniły się miejscami na podium i to reprezentantka ALK Warszawa była najlepsza. Na najniższym stopniu podium slalom ukończyła Magdalena Niewiadoma (UEK Kraków).

Niespodziewanie potoczyła się rywalizacja mężczyzn, gdzie zacięta walka o najwyżej punktowane lokaty toczyła się do samego końca. Ostatecznie całe podium należało do studentów AWF Katowice. Najszybszy był Dominik Białobrzycki, przed Kacprem Dutką oraz Maciejem Górą. Piątkowy slalom okazał się najbardziej pechowy dla Mateusza Habrata, który będąc liderem po pierwszym przejeździe, nie ukończył drugiego.

Kolejne zawody z cyklu AZS Winter Cup odbędą się już za tydzień (12 lutego) w Zawoi.

Pełne wyniki wszystkich dotychczas rozegranych zawodów studenckiego cyklu dostępne są na stronie www.wintercup.pl.


Kalendarz imprez oraz więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski, znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebook.com/TauronBachledaSki.


Źródło: mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama