Red Bull Bieg Zbójników - już 27 lutego

Czwartek, 11 lutego 2016 19:22

Pod koniec lutego fani biegówek będą mieli okazję wystartować w biegu o prawdziwie zbójeckim charakterze. Red Bull Bieg Zbójników na stałe wpisał się już w cykl zawodów dla narciarzy biegowych. To doskonała okazja, by sprawdzić swoje umiejętności na specjalnie wytyczonej trasie, która prowadzi na sam szczyt Jankulakowskiego Wierchu.

Na liście startowej znaleźć można nazwiska zwycięzców z poprzednich edycji, którzy z pewnością będą chcieli powtórzyć swój sukces. Zapisy trwają na: www.redbull.pl/biegzbojnikow.

Red Bull Bieg Zbójników to zawody adresowane nie tylko do zawodowców walczących o najlepsze czasy, ale również do amatorów, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności podczas biegu. Najszybsi uczestnicy otrzymają prestiżowe trofeum i nagrody rzeczowe ufundowane przez Thule, Odlo, GoPro i OS1st. Wyróżnionych zostanie sześć pierwszych kobiet i sześciu mężczyzn, ale satysfakcję z pokonania trasy będą mieli wszyscy uczestnicy. Co o imprezie mówią sami biegacze, których spotykamy na starcie wyścigu?

„Było rewelacyjnie! To najlepsze zawody w jakich w życiu startowałem. Mimo trudnych warunków atmosferycznych udało przygotować się fajną trasę i odbyła się świetna impreza biegowa. Zachęcam wszystkich, którzy czują się na siłach, żeby zapisali się na bieg. Nie trzeba od razu starać się przebiec trasę w trzydzieści minut, ale można ją spokojnie pokonać – przykładowo w dwie godziny. Ważne jest, żeby być aktywnym" – dodaje Robert Kulig z Tych.

„Przed zawodami zupełnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Kilka razy byłem na trasie, żeby się przygotować. Bieg był wymagający, ale sam fakt pokonania takiego dystansu dał mi ogromną satysfakcję. Bardzo podobał mi się format imprezy. Oprócz aspektu sportowego zawsze można liczyć na świetną zabawę i dobrą atmosferę. Mam nadzieję, że również w tym roku uda mi się wziąć udział” – mówi Marcin z Bielska Białej, który w 2015 roku zajął drugie miejsce wśród mężczyzn.

W biegu udział biorą również kobiety, które walczą do samego końca i osiągają znakomite czasy.

„Startuję w różnych zawodach od wielu lat. Pozytywnie zaskoczył mnie format imprezy. Sam fakt, że odbywa się ona w górskim otoczeniu wprowadza bardzo fajną atmosferę. Obecność znanych osób na miejscu, takich jak Staszek Karpiel-Bułecka, który wziął udział w wyścigu, również dodawała wiele pozytywnych emocji już od samego startu. Kolejnym zaskoczeniem był sam czas, w którym pokonałam trasę. Byłam bardzo zadowolona z wyniku. Myślę, że w tym roku również spotkamy się w Białce Tatrzańskiej na kolejnej edycji Biegu Zbójników.” – opowiada Patrycja Hojnisz z Chorzowa.

Red Bull Bieg Zbójników to nietypowy bieg narciarski, który łączy pokolenia miłośników biegówek, a o każdym z uczestników można opowiedzieć osobną historię. By wystartować w zawodach nie trzeba być zawodowcem, wystarczy dobrze przygotowany sprzęt, odwaga i hart ducha, by zmierzyć się z najszybszymi. Weź udział w kolejnej edycji i napisz z nami kolejny rozdział zbójnickiej opowieści! Rejestracja trwa na stronie: www.redbull.pl/biegzbojnikow.

III EDYCJA RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW
Białka Tatrzańska - Kotelnica Białczańska
27 lutego 2016 - start zawodów godzina 12:00
Opłata startowa:
40 zł – 31.01-25.02 godz. 14.00
50 zł – na miejscu w biurze zawodów

zdj. Marcin Kin

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama