Decydujące starcie w eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów

Poniedziałek, 15 lutego 2016 19:19

W minioną niedzielę kilkudziesięciu narciarzy i narciarek stanęło na starcie eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów w slalomie, które odbyły się na stoku stacji Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach.

Pasjonaci białego szaleństwa z całej Polski ścigali się w dwóch przejazdach slalomu po wymagającej, stromej trasie numer 6 na zboczach Góry Wdżar. Zawody zorganizowane pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski były ostatnimi eliminacjami Mistrzostw Polski Amatorów w konkurencji slalom w tym sezonie.

Wśród kobiet najlepszy czas dnia uzyskała Olga Magdziarz z Lublina, która wygrała także w najmłodszej grupie wiekowej (18 – 35 lat). Był to jej pierwszy start w eliminacjach slalomu w tym sezonie, ale triumf zapewnił jej awans do finałowej imprezy. „Warunki były dzisiaj naprawdę bardzo dobre. Od rana świeci słońce i jest piękna pogoda. Trasa była ekstra. Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać i to z najlepszym czasem zawodów wśród kobiet. Do zobaczenia w finale!” – powiedziała szczęśliwa zwyciężczyni tuż po zakończeniu zawodów.

Najszybszym zawodnikiem okazał się Grzegorz Majcher z Zakopanego, który uzyskał najlepsze czasy w obu przejazdach. Był to już jego trzeci triumf w slalomie w tym sezonie. Wcześniej wygrał eliminacje w Zakopanem oraz Rabce-Zdroju i jest jednym z faworytów do tytułu Mistrza Polski Amatorów w slalomie w kategorii wiekowej 36 – 45 lat. „Udało mi się ponownie wygrać i uzyskać najlepszy czas zawodów. Warunki na trasie były super. Finałowe zawody także odbędą się w Kluszkowcach, więc liczę na dobry wynik.” – skomentował zwycięzca.

Tegoroczny finał Mistrzostw Polski Amatorów w slalomie odbędzie się 6 marca. Do startu zakwalifikowały się osoby, które po wszystkich eliminacjach na swoim koncie posiadają co najmniej 60 punktów w klasyfikacji generalnej. Wyniki dotychczasowych eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim dostępne są na stronie internetowej a(href="http://www.wnp.pzn.pl" target="blank">www.wnp.pzn.pl.

źródło: materiał prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama