Zawodnicy z 8 krajów powalczą na Kotelnicy Białczańskiej!

Środa, 17 lutego 2016 16:27

W piątek i sobotę w najpopularniejszym ośrodku narciarskim w Polsce odbędą się najbardziej widowiskowe zawody tej zimy. Na specjalnie przygotowanej skoczni rywalizowali będą narciarze, snowboardziści i rowerzyści.

Poza krajową czołówką w Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival wezmą udział zawodnicy z: Austrii, Estonii, Finlandii, Łotwy, Norwegii, Szwajcarii i Szwecji.

Tuż obok dolnej stacji krzesełka nr IV rośnie ogromna śnieżna konstrukcja, która pozwoli zawodnikom na pokazanie najtrudniejszych i najbardziej stylowych ewolucji. Z pewnością będzie na co popatrzeć, gdyż na liście startowej znaleźć można nazwiska blisko 70 zawodników (www.wsfest.pl/riders)!

Pierwsze skoki narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów będzie można podziwiać w czasie piątkowych treningów, które rozpoczną się o godz. 10:00. Po 11:30 rozegrane zostaną eliminacje, a dzień zakończy sesja Foto & Video.

Największe emocje czekają jednak na wszystkich uczestników wydarzenia w sobotę. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 10:00 od półfinału Big Air snowboardzistów, po nich na skoczni zobaczyć będzie można narciarzy i rowerzystów. O 12:00 zmagania przeniosą się do railparku, gdzie rozegrane zostanie Jam Session i Best Trick dla zawodników na jednej i dwóch deskach. O 13:30 najlepsi przedstawiciele wszystkich trzech konkurencji rozpoczną finałową walkę o miejsca na podium konkurencji Big Air. To właśnie wtedy okaże się także kto sięgnie po tytuł Mistrza Polski PZN we Feeskiingu. Zwycięzcy swój sukces uczczą zaraz po ceremonii rozdania nagród w czasie oficjalnego Apres Ski u podnóża stoku, któremu energii doda skład DJ-ski Red Bull.Wstęp na imprezę jest wolny, więcej informacji i dokładny program znaleźć można na stronach:

www.wsfest.pl

www.facebook.com/events/863367057094600/

www.instagram.com/wintersportsfestival/


materiały prasowe organizatorów
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama