Bezpieczna Zima z GOPR w Szczawniku już w najbliższy weekend!

Piątek, 26 lutego 2016 15:37

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla zaprasza 27 i 28 lutego do Szczawnika na imprezę Bezpieczna Zima z GOPR. Będzie to finałowa edycja tegorocznej akcji.

Celem imprezy jest popularyzacja odpowiedzialnej jazdy na nartach i snowboardzie, dwa dni dobrej zabawy na stoku, zawody, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz konkursy z nagrodami.Miasteczko Bezpiecznej Zimy z GOPR będzie zlokalizowane przy dolnej stacji wyciągu Szczawnik I od 10:00 do 16:00. Na narciarzy, snowboardzistów oraz wszystkich turystów czeka mnóstwo ciekawych i nietypowych atrakcji mi.in.: turniej badmintona, rozgrzewka na stoku, zawody narciarskie (zapisy codziennie: 10:45-11:15 I tura, 13:45-14:15 II tura), warsztaty bębniarskie, konkursy i animacje oraz szkolenie z pierwszej pomocy. Obecni podczas imprezy ratownicy GOPR pokażą także, na czym polega sprawna akcja ratunkowa i w jaki sposób transportują poszkodowanego do karetki. To tylko niektóre atrakcje, z których będzie można skorzystać w Szczawniku już w najbliższy weekend!

Akcja Bezpieczna Zima z GOPR po raz piąty odwiedziła największe ośrodki narciarskie w Polsce. Celem akcji jest popularyzacja zasad bezpieczeństwa wśród narciarzy i snowboardzistów oraz zwiększenie świadomości zagrożeń czyhających na turystów w górach.

Jak czytamy w komunikacie ze stacji, w Dwóch Dolinach działa 6 wyciągów, 5 tras zjazdowych o łącznej długości 8 km, połączenie między dolinami oraz SnowPark Wierchomla. Na stokach znajduje się do 50 cm śniegu, w Wierchomli jeździmy do 18, w Szczawniku do 17. Na terenie stacji działa Szkoła Narciarska Dwie Doliny, wypożyczalnia sprzętu oraz punkty gastronomiczne
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama