Narciarski weekend na Podhalu

Piątek, 11 marca 2016 10:43

W nadchodzący weekend odbędą się dwie narciarskie imprezy pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski

W sobotę najmłodsi alpejczycy spotkają się na zakopiańskiej Harendzie podczas Pucharu TAURONKA. Następnego dnia w ośrodku narciarskim Bania w Białce Tatrzańskiej na pasjonatów białego szaleństwa czeka wspaniałe narciarskie wydarzenie – Puchar Bachledów.

Marcowa pogoda nie rozpieszcza narciarzy, co jednak nie przeszkadza w organizacji kolejnych imprez tego sezonu. W sobotę (12 marca) na stoku stacji narciarskiej Harenda kilkudziesięciu najmłodszych alpejczyków stanie na starcie drugiego w tym roku Pucharu TAURONKA. Obecnie ośrodek jest już zamknięty, a cały śnieg zalegający na stoku ma zostać zgromadzony przy wyciągu orczykowym, tak aby stworzyć jak najlepsze warunki do rywalizacji i dobrej zabawy dla dzieci. W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy i zawodniczki w wieku od pięciu do dwunastu lat.

W niedzielę na terenie ośrodka narciarskiego Bania w Białce Tatrzańskiej odbędzie się prawdziwe święto narciarstwa alpejskiego. W drugiej edycji zawodów o Puchar Bachledów spotkają się zespoły złożone z 6 zawodników, reprezentujących różne kategorie wiekowe. Będą oni rywalizować w konkurencji super-slalom w myśl zasady „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest najbardziej utytułowany polski alpejczyk – Andrzej Bachleda-Curuś.

Wciąż można jeszcze zapisać się do udziału w obydwu imprezach. Wszelkie informacje o zgłoszeniach dostępne są na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl w zakładkach Puchar TAURONKA oraz Puchar Bachledów.


Pełny kalendarz imprez oraz więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski, znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebook.com/TauronBachledaSki
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama