Zakończył się Młodzieżowy Puchar Polski TAURON Bachleda Ski

Sobota, 26 marca 2016 08:02

W dniach 23-24 marca na stoku stacji narciarskiej Suche rozegrane zostały ostatnie w tym sezonie zawody Młodzieżowego Pucharu Polski TAURON Bachleda Ski w konkurencji slalom

W klasyfikacji generalnej kategorii Junior B zwyciężyli: Magdalena Łuczak (UKS MitanSki Zakopane) i Michał Michalik (KKN Siepraw-Ski). Z kolei wśród Juniorów C najlepsi byli Katarzyna Hreśka (KS „Firn” Zakopane) oraz Bartosz Szkoła (UKS MitanSki Zakopane).

Zarówno w środę, jak i czwartek rywalizacji młodych alpejczyków towarzyszyła piękna pogoda i bardzo dobre warunki. Była to ostatnia okazja na poprawę pozycji w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu, dlatego w czasie zmagań na trasie slalomu nie brakowało prawdziwych sportowych emocji!

Pierwszego dnia imprezy w starszej kategorii wiekowego – Juniorów Młodszych – bezkonkurencyjni byli Aniela Sawicka (KS MMS Dendysski) oraz Norbert Wróbel (KKN Siepraw-Ski). W Młodzikach kolejny - już dziewiąty w tym sezonie - triumf odniosła Katarzyna Hreśka. Wśród chłopców najszybszy w obu przejazdach był Błażej Budz (Rusiński Ski-Max). W czwartek najlepiej wśród Juniorów B z trasą poradzili sobie Aniela Sawicka i Jan Grodecki (MKN „Zryw”). W Juniorach C na najwyższym stopniu podium stanęli Gabriela Hopek (KKN Siepraw-Ski) i Bartosz Szkoła (UKS MitanSki Zakopane).

Po finałowych zmaganiach na Podhalu poznaliśmy wszystkich tegorocznych zwycięzców klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski TAURON Bachleda Ski. Najwięcej punktów w tym sezonie zgromadziła Katarzyna Hreśka, która pewnie z dorobkiem 980 pkt. wygrała klasyfikację Juniorek C. W gronie chłopców w tej kategorii wiekowej, po zaciętej walce w ostatnich startach najlepszym zawodnikiem tego sezonu okazał się Bartosz Szkoła, który na swoim koncie zgromadził 800 pkt. W starszej kategorii wiekowej wśród dziewcząt najcenniejsze trofeum powędrowało do rąk Magdaleny Łuczak, która zakończyła sezon z 900 pkt. Najlepszym Juniorem C okazał się natomiast Michał Michalik, który zgromadził 823 pkt.„Tegoroczna zima była bardzo chimeryczna, ale mimo to Młodzieżowy Puchar Polski szczęśliwie dobiegł do końca. Wykrystalizowała się pewna grupa bardzo zdolnych chłopaków i dziewcząt. Puchar Polski dla młodych narciarzy jest dla mnie absolutnie imprezą konieczną, choć wysiłek organizatorów był w tym sezonie naprawdę bardzo duży. My jako TAURON Bachleda Ski wiernie temu wydarzeniu towarzyszyliśmy i wierzę w to, że odnieśliśmy w tym sukces.” – podsumował tegoroczny sezon Młodzieżowego Pucharu Polski najbardziej utytułowany alpejczyk w historii polski i twórca projektu TAURON Bachleda Ski – Andrzej Bachleda-Curuś.

Pierwsze trójki w poszczególnych kategoriach klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski TAURON Bachleda Ski 2015/2016 znaleźć można poniżej.

Juniorki C:
1. Katarzyna Hreśka (KS „Firn” Zakopane) 980pkt.
2. Gabriela Hopek (KKN Siepraw-Ski) 720pkt.
3. Maria Soons (KS Narciarnia Nowy Sącz) 575pkt.

Juniorzy C:
1. Bartosz Szkoła (UKS MitanSki Zakopane) 800pkt.
2. Błażej Budz (Rusiński Ski-Max) 725pkt.
3. Bartłomiej Sanetra (MKS „Skrzyczne” Szczyrk) 692pkt.

Juniorki B:
1. Magdalena Łuczak (UKS MitanSki Zakopane) 900pkt.
2. Aniela Sawicka (KS MMS Dendysski) 695pkt.
3. Julia Włodarczyk (KS Narciarnia Nowy Sącz) 642pkt.

Juniorzy B:
1. Michał Michalik (KKN Siepraw-Ski) 823pkt.
2. Norbert Wróbel (KKN Siepraw-Ski) 709pkt.
3. Jan Grodecki (MKN „Zryw”) 672pkt.


Więcej informacji o projekcie TAURON Bachleda Ski, znaleźć można na stronie internetowej www.tauronbachledaski.pl oraz na facebook.com/TauronBachledaSki


mat. prasowe / fot. Wiktor Bubniak
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama