Od dziś zaprasza Jaworzyna Krynicka

Sobota, 10 grudnia 2016 09:01

Już od 10 grudnia narciarze będą mogli jeździć na idealnie naśnieżonych stokach Jaworzyny Krynickiej. Na miłośników sportów zimowych czekają m.in. najdłuższa w Polsce oświetlana trasa, darmowe parkingi oraz dodatkowe atrakcje.

Dostępne będą trasy nr 1 i 3, o długości odpowiednio 2600 m i 750 m oraz trasa szkoleniowa Żółwik. W ramach mikołajkowej promocji dzieci do 15 lat kupią skipassy w niższej cenie. Na Jaworzynie Krynickiej pojawi się również Mikołaj z workiem słodkich prezentów. Tegoroczny start sezonu odbywa się wcześniej niż zwykle, m.in. dzięki zakupowi nowych armatek śnieżnych.

- Nowe armatki umożliwiają szybsze naśnieżanie, co sprawia, że warunki dla narciarzy na stokach są jeszcze lepsze. Obecnie pokrywa śniegu wynosi od 40 do 90 cm. Inwestycja może pozwolić także na wydłużenie sezonu narciarskiego, oczywiście jeśli utrzyma się minusowa temperatura – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu Polskich Kolei Linowych.

Już wkrótce na Jaworzynie Krynickiej rozpocznie się naśnieżanie pozostałych tras narciarskich – o łącznej długości sięgającej 10 km, a także największego w Polsce snowparku – Krynistlera.

W sezonie na narciarzy i snowboardzistów na Jaworzynie Krynickiej czekają: najdłuższa w kraju sześcioosobowa kolej gondolowa, dwie koleje krzesełkowe i siedem wyciągów orczykowych, a także bezpłatne parkingi przy dolnej stacji kolei gondolowej, które pomieszczą nawet 800 samochodów oraz szkółki, przedszkola narciarskie, wypożyczalnie, sklepy sportowe i hotel na stoku.

opr. s/

źródło: PKL

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama