Christmas FIS Competition w Białce Tatrzańskiej

Wtorek, 27 grudnia 2016 15:29

Tuż przed świętami, w dniach 21-22 grudnia na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska odbyły się wysokiej rangi zawody dla alpejczyków posiadających licencję FIS – Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Udział w nich wzięli narciarze należący do reprezentacji Polski, ale też m.in. Wielkiej Brytanii, Islandii, Czech czy Słowacji.

Impreza o nazwie Christmas FIS Competition składała się z czterech slalomów. W czasie obu dni rywalizowali zarówno kobiety jak i mężczyźni. Slalomy zostały ustawione na trasie oznaczonej na mapie ośrodka jako „6a”. Był to pierwszy raz, kiedy alpejczycy ścigali się na tej 650-metrowej trasie, która to dołączyła do tras „1” i „2” ośrodka Kotelnica Białczańska i od tego sezonu posiada licencję FIS, pozwalającą na rozgrywanie na niej zawodów alpejskich wysokiej rangi.Zawody były wyjątkową okazją by podziwiać alpejczyków ścigających się w międzynarodowych zawodach FIS, rzadko bowiem zdarza się w Polsce okazja by nie tylko zobaczyć na żywo świetnych narciarzy, ale także dopingować polskich reprezentantów.

Poniżej zapowiedż relacji z zawodów a obszerna galeria z imprezy do zobaczenia na stronie www.bialkatatrzanska.pl
Mat. prasowe z www.bialkatatrzanska.pl
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama