IV Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim dla Amatorów

Wtorek, 3 stycznia 2017 17:02

Już 14 stycznia w Zakopanem startują zawody stworzone z myślą o wszystkich miłośnikach białego szaleństwa, w których główną nagrodą jest samochód terenowy.

Nie trzeba mieć specjalistycznego sprzętu i nadzwyczajnych umiejętności by wygrać nagrodę główną, choć te atrybuty na pewno nie zaszkodzą w dostaniu się do specjalnej konkurencji, w której znajdą się zwycięzcy swoich grup wiekowych i kilku szczęśliwców z „dzikimi kartami” do których uśmiechnie się los.

Puchar Zakopanego to cztery dni zawodów, w trzech głównych ośrodkach narciarskich Zakopanego. Cykl rozpocznie się dwudniowym maratonem, już w sobotę 14 stycznia na stoku Polana Szymoszkowa zawodnicy od samego rana będą mieli szansę podziwiania przepięknej panoramy Tatr. Następnego dnia, w niedzielę 15 stycznia zawodnicy wrócą na Polanę Szymoszkową, by odbyć już drugie z kolei zawody.

Trzecia edycja Pucharu zaplanowana jest na sobotę 18 lutego na jednej z najbardziej rozpoznawalnych narciarskich gór Polski - Kasprowym Wierchu. Prawdopodobnie po tym etapie znani już będą faworyci do wielkiego finału który odbędzie się 25 lutego na jednym z najbardziej stromych zakopiańskich stoków - Harendzie, Która gości tej zimy Puchar Europy w Slalomie Mężczyzn.

Poszczególne edycje zawodów wliczane są również do cyklu Pucharu Polski Amatorów.Jak dobrze się bawić i wygrać samochód? 
W tym roku każdy zawodnik może wygrać nagrodę główną, trzeba tylko:
- wystartować w całej edycji Pucharu Zakopanego (4 zawody);
- wygrać swoją grupę wiekową lub uzyskać jedną z 5 „dzikich kart”;
- dobrze się bawić i wystartować w dodatkowym slalomie, w którym nie liczy się kto będzie najszybszy, tylko kto uzyska najbliższy do wyznaczonego czas.

Puchar Zakopanego zainspirowany został Pucharem Świata w Konkurencjach Alpejskich. Jest on adresowany do amatorów, którzy nigdy wcześniej nie startowali zawodniczo, jak również do tych, którzy zaprzestali profesjonalnej jazdy i nie mogą pogodzić się ze stagnacją, mając we krwi jeszcze ziarno walki i sportowego współzawodnictwa na dobrym poziomie.

MIEJSCA I TERMINY POSZCZEGÓLNYCH EDYCJI
1. Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa 14.01.2017 slalom gigant 
2. Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa 15.01.2017 slalom gigant 
3. Stacja Narciarska Kasprowy Wierch 18.02.2017 slalom gigant (zaliczany do punktacji MPA)
4. Stacja Narciarska Harenda 25.02.2017 slalom gigant (zaliczany do punktacji MPA)
5. Stacja Narciarska Harenda 25.02.2017
 GS FINAŁ o nagrodę specjalną samochód SUV Peugeot 3008.
 Uroczyste rozdanie nagród i zakończenie IV PUCHARU ZAKOPANEGO AMATORÓW 

ZAPISY na stronie www.zakopane.pl

Aktulane informacje na FACEBOOK'u 
UWAGA! Zapisując się od razu na wszystkie edycje płacisz mniej. Dokonując jednorazowej wpłaty na wszystkie edycje on-line do dnia 03.01.2017 otrzymasz pamiątkowy prezent – czerpak Pucharu Zakopanego i możliwość wygrania nagród dodatkowych ufundowanych przez poszczególne stacje narciarskie

Organizatorem zawodów jest Zakopiańskie Centrum Kultury wraz z zakopiańskimi stacjami narciarskimi: Polana Szymoszkowa, Harenda oraz PKL - Kasprowy Wierch. 

Zdjęcia Mateusza Kiszeli oraz stacji narciarskich: Harenda, Kasprowy Wierch, Szymoszkowa


mat. prasowy, wo.
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama