Mróz trzyma ale atmosfera na stokach gorąca

Piątek, 6 stycznia 2017 16:19

Mimo temperatury nawet w ciagu dnia osiągającej około 15 stopni poniżej zera warunki do jazdy na małopolskich stokach są świetne.

Mróz nie wystraszył narciarzy - za pośrednictwem webcamera.pl podglądnęliśmy stacje narciarskie i miłośników białego szaleństwa nie brakuje. Nadchodzące dni mają być jeszcze bardziej mroźne. Pełną parą pracują armaty śnieżne co pozwala otwierać kolejne trasy i ośrodki.

Śnieżenie trwa w Myślenicach i choć nie podana została jeszcze data otwarcia to można się spodziewać że będzie to na dniach.

Działa ośrodek Potoczki w Zębie - rodzinnej miejscowości mistrza Kamila Stocha. Stacja promuje się filmem z lotu ptaka:Jutro w Dwóch Dolinach otwarty zostanie jeden z najdłuższych w regionie snowparkow. Park w Wierchomli ma długość ponad 400 m, jest oświetlony, a jego największym atutem jest fakt, że najazdy oraz lądowania w całości zostały przygotowane z ziemi. Dla wszystkich fanów krzesania iskier z rur, boxów i krawędzi na sezon 2016/2017 przygotowano m.in.: box 6 m, rail 9, 8,6 i 5 m, black pipe 6 m, wave box, kicker 4, 6 i 12 m, table top 8 m.

Dodatkową atrakcją jest pneumatyczna poduszka AirPad o wymiarach 12 x 9 m - z którą powietrzne akrobacje będą jeszcze bardziej widowiskowe, a lądowania doskonale zamortyzowane.

Na 10 i 11 zaplanowano w Wierchomli testowanie stoków ośrodka. W ramach tej akcji karnety czasowe 2-, 4- i 6-godzinne i karnet lokalny będą kosztowały 25 zł!.


wo/ fot. M. Adamowski
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama