Za tydzień rozpoczynają się ferie

Niedziela, 8 stycznia 2017 16:03

Dobiega końca pierwszy długi weekend tego roku. Wypadające w piątek święto Objawienia Pańskiego sprawiło, że wiele osób wykorzystało ten czas na szybki urlopowy wypad.

Zima w pierwszy weekend 2017 roku pokazała swoje oblicze - świeży śnieg, piękne słońce i ponad 20 stopni mrozu, czy może być piękniej?
Choć siarczysty mróz dawał się troszkę we znaki na stokach narciarskich to amatorów białego szaleństwa to nie zniechęcało. Mroźna pogoda ma utrzymać się jeszcze do połowy tygodnia a potem zacząć się mają opady śniegu. Jeśli prognoza się sprawdzi to ferie zimowe rozpoczną się w prawdziwie zimowej aurze.

W tym roku na pierwszy ogień zimowego wypoczynku już 16 stycznia wyruszą mieszkańcy województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Od 23 stycznia wypoczywać będą mieszkańcy podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, 30 stycznia na ferie wyruszą województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie.
Ostatnia tura która rozpocznie się 13 lutego oznaczać będzie wolne dla mieszkańców województw dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego oraz mazowieckiego.


wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama