Rozpoczęła się akcja "Bezpiecznie na nartach"

Niedziela, 22 stycznia 2017 12:38

Dziś na szczycie Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej oficjalnie zainaugurowano tegoroczną akcję "Bezpiecznie na nartach"

Przedsięwzięcie dedykowane jest zarówno początkującym narciarzom jak i tym, którzy chcieliby poprawić swoje umiejętności.

W akcję aktywnie włączył się Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. St. Marusarza w Zakopanem. Wykwalifikowana kadra dydaktyczna tej placówki będzie prowadziła zajęcia sportowo edukacyjne dla wszystkich tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Przypomnijmy: Wśród absolwentów szkoły znajdują się między innymi: Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak, Natalia Czerwonka i Jagna Marczułajtis.

Wszyscy ci, którzy decydują się na naukę jazdy na nartach powinni zdawać sobie sprawę, że opanowanie tej sztuki nie będzie łatwe i nie trwa trzy dni, ani nawet tydzień. Początkujący narciarze bardzo często nie przyjmują tego do wiadomości. W takich wypadkach sytuacja na stokach i trasach zjazdowych staje krytyczna. Szybkość i brawura są najczęstszymi przyczynami wypadków.. Zwłaszcza wśród początkujących narciarzy.

Ambasadorami kampanii są: Justyna Kowalczyk - multimedalistka olimpijska, Rafał Sonik - zdobywca 36 edycji rajdu Paryż - Dakar i Szymon Chyc Magdzin z zespołu Futurefolk.Kolejne odsłony akcji zaplanowano na:

29 stycznia - Kluszkowce
5 luty - Ząb Potoczki
5 luty - Gorący Potok
12 Luty - Koziniec Ski w Czarnej Górze
25 luty - Wielki wyścig Obidowa-Turbacz
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama