Trasa biegowa nieopodal Chochołowskich Term

Piątek, 27 stycznia 2017 13:56

Warto zajrzeć do Chochołowa i przetestować nową trasę biegową.

W ubiegłym tygodniu otwarto tu nową trasę biegową, której początek znajduje się przy parkingu Chochołowskich Term.

Jest to łagodna trasa amatorska, która idealnie nadaje się na pierwsze spotkanie z nartami biegowymi. Poprowadzona z dala od ruchliwych dróg, nieopodal rzeki Czarny Dunajec, gwarantuje dawkę umiarkowanego wysiłku na świeżym powietrzu. Stopień trudności jest niewielki, gdyż trasa wiedzie w większości po płaskim terenie. Na całej długości, czyli na 1100 m jest tylko jeden podbieg i zjazd.

Na uwagę zasługuje także fakt, że jest projekt społeczny, którego inicjatorem jest LOT Chochołowski. Właściciele działek nieodpłatnie użyczyli swoich gruntów, a Gmina Kościelisko użyczyła ratraku niezbędnego do utwardzenia trasy.

- W Chochołowie z roku na rok przybywa atrakcji dla odwiedzających tę część Podhala turystów. Cieszymy się, że kolejna z nich powstała w sąsiedztwie naszego obiektu . – mówi Marek Wnukowicz z Chochołowskich Term. – Bez względu na intensywność przebieżki, regeneracja i relaks są bardzo wskazane. Po wysiłku na świeżym i mroźnym powietrzu warto rozgrzać się w Saunarium i wodach termalnych.

źródło: mat. prasowy

komentarze
reklama
reklama