Zawody o Mały Puchar Burmistrza na Arenie Narciarskiej w Jaworkach

Poniedziałek, 20 lutego 2017 14:50

W niedzielnie przedpołudnie na stoku w Jaworkach koło Szczawnicy został rozegrany Mały Puchar Burmistrza w Narciarstwie Alpejskim.

W zawodach uczestniczyło 44 uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych:

Grupa I – klasy I-II

Grupa II – klasy III-IV

Grupa III – klasy V-VI

Grupa IV – Gimnazjum klasy I-III
Grupa V - szkoły ponadgimnazjalne.

Ze względu na sprzyjające warunki zostały przeprowadzone dwa przejazdy, których czasy potem się sumowały. Młodych zawodników dopingowali licznie zgromadzeni na trasie kibice: rodzice, koledzy i nauczyciele.

Najlepszym zawodnikiem niedzielnych zmagań narciarzy został Filip Nowak z Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n/D, który otrzymał z rąk Grzegorza Niezgody pamiątkową statuetkę.

Podsumowanie zmagań odbyło się przy dolnej stacji wyciągu. Najlepszy zawodnik każdej z pięciu kategorii otrzymywał Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica. Nagrody zwycięzcom wręczali burmistrz Szczawnicy - Grzegorz Niezgoda oraz właściciel stacji narciarskiej - Lucjan Malinowski. Wśród zawodników rozlosowano pięć bonów podarunkowych do sklepu sportowego. Zawody prowadził Jacek Śliwiński.Weronika Błażusiak
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama