Nowe marki rowerowe na rynku polskim – jaki rower wybrać?

Sobota, 10 czerwca 2017 15:39

Rynek rowerowy zmienił się w ciągu ostatnich lat. W sklepach znajdziemy szeroką gamę rowerów przeróżnych marek. Kupujący staje przed nie małym dylematem przy wyborze odpowiedniego roweru dla siebie. W pierwszej kolejności powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie w jakich warunkach będziemy użytkować swoje „dwa kółka” i dobrać odpowiedni typ roweru do swoich potrzeb. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na rower miejski, górski, crossowy, trekkingowy, enduro czy szosowy zwracajmy szczególną uwagę na jakość wykonania roweru i jego osprzęt.

Współcześnie konstruktorzy „dwóch kółek” stawiają na aluminium i karbon, chociaż w najtańszych konstrukcjach nadal dominuje ciężka stal. Optymalnym rozwiązaniem dla początkujących jest rower aluminiowy z uwagi na rozsądną cenę i w miarę niską wagę. Rowery wykonane z karbonu są lżejsze ale też i droższe.

Gdy wybraliśmy już typ roweru oraz materiał z jakiego ma być wykonany, zostaje nam najczęściej stawiane pytanie przez kupujących - jakiej marki rower wybrać? W dobie gdzie króluje telewizja, Internet i wszelkiego rodzaju multimedia pamiętajmy, żeby nie dać się zwariować i nie trzymać się stereotypów. Nie zawsze to co „znane” jest najlepsze. Aktualnie kolarstwo jest jednym z najchętniej uprawianych sportów. Rozkwit branży rowerowej ma znaczący wpływ na zwiększającą się liczbę nowo powstałych firm produkujących rowery. W Polsce przedawanych jest ponad milion rowerów rocznie. Swój duży udział w tym rynku mają właśnie nowe firmy rowerowe oferujące produkty o wysokiej jakości i przystępnej cenie. Polskie sklepy oferują szeroki wybór marek rowerowych, do niedawna najczęściej sprzedawanymi były te „znane marki” o , których słyszeliśmy w telewizji, radiu czy Internecie, mówiąc w skrócie marki „ wypromowane”. Obecnie sytuacja nieco się zmieniła, świadomość klientów co do jakości kupowanych produktów znacznie wzrosła, więcej osób zwraca uwagę na jakość roweru i jego osprzęt a nie tylko markę. Bardzo często zdarza się, iż płacimy za logo, co nie ma odzwierciedlenia względem jakości oferowanego przez nią sprzętu rowerowego. Oczywiście nie jest to regułą i należy każdorazowo porównywać specyfikację rowerów poszczególnych firm.

Dobre sklepy rowerowe również zaczęły stawiać na jakość oferowanych produktów rezygnując ze sprzedaży najtańszych i często wadliwych rowerów. Biorąc pod uwagę tak duży rozwój branży rowerowej, sprzedawcy mają możliwość zaoferowania klientowi wiele nowych marek rowerowych o wysokiej jakości i przystępnej cenie. Do względnie młodych marek rowerowych a mogących pochwalić się naprawdę dobrymi produktami zaliczamy min. takie jak Rose, Saveno, Canyon, Shockblaze, Unibike czy Cossack.Rose to niemiecka firma produkująca szeroka gamę rowerów od 1994 roku. Początkowo sprzedawane były pod marką Red Bull a od 2011 roku oferowane są pod nazwą Rose. Cechą charakterystyczną jest możliwość konfiguracji roweru tj. doboru komponentów oraz indywidualny sposób prowadzenia pancerzy wewnątrz ramy.Saveno to polska marka rowerów, w całości stworzona przez przedsiębiorstwo Polbike. Firma istnieje od 1998 roku, cały czas prężnie się rozwija i poszerza zakres działalności. Połączenie znakomitych projektów z wysokiej jakości materiałami i nowoczesną techniką produkcji, pozwoliło na stworzenie szerokiej gamy naprawdę godnych polecenia rowerów. Marka Saveno jako jedna z nielicznych daje 3 lata gwarancji na swoje produkty.Canyon to niemiecki producent rowerów, którego siedziba mieści się w Koblenz. Produkty tej firmy charakteryzują się dobrymi cenami, które firma osiąga dzięki sprzedaży bezpośredniej swoich wyrobów.Shockblaze to włoska marka, która istnieje na rynku europejskim od 15 lat, na polskim zadebiutowała w 2013 roku i śmiało można stwierdzić, że weszła przebojem na nasz rynek rowerowy. Połączenie włoskiego stylu z najwyższą jakością produkcji i dystrybucji w połączeniu z przystępną ceną to dla finałowego klienta idealny produkt. W ofercie znajduje się zarówno sprzęt dla najbardziej wymagających, wyczynowych użytkowników hard-tailu czymtb/full suspension jak i ciekawe propozycje z grupy trekking czy Road.Unibike – polska marka istniejąca na rynku 25 lat, oferująca rowery o najlepszym na rynku stosunku jakości do ceny, a przy tym wyróżniające się charakterystycznym stylem. Aktualnie Unibike jest wiodącą firmą w kraju, producentem i zarazem dostawcą rowerów oraz części rowerowych na polskim rynku, oferującą rowery średniej i wysokiej klasy. Komponenty u używane do montażu są produkcji najbardziej renomowanych firm światowych.Cossack polska marka istniejąca od 1991 roku, zajmuje się produkcją rowerów przeznaczonych do jazdy po mieście tj. miejskie, trekkingowi i holenderskie. Charakteryzują się one przede wszystkich bardzo ładną kolorystyką oraz solidnym wykonaniem przez co zdobyła uznanie wśród klientów.


Jak widzimy mamy w czym wybierać, przy odrobinie zdrowego rozsądku możemy znaleźć naprawdę fajny rower w przystępnej cenie. A później już tylko ruszać na rowerową przygodę : )


Bartłomiej Dutkiewicz, MTB Style
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama