Krakowska moda na dwa koła

Środa, 28 czerwca 2017 23:58

W jednym z położonych w pobliżu ścieżki rowerowej krakowskich biurowców O3 Business Campus deweloper i właściciel przekazali najemcom rowery, które mają zachęcić pracowników do zmiany środka transportu.

Jazda na rowerze stała się w Krakowie bardzo popularna. Pierwszy kontrapas w Polsce, pierwsza miejska wypożyczalnia rowerów, 150 km tras rowerowych – wszystko to sprawia, że krakowianie pokochali jazdę rowerem. Coraz więcej osób wybiera również jednoślady, aby dojechać do pracy. Władze miasta starają się na różne sposoby dogodzić zarówno mieszkańcom, jak i turystom – to również metoda na walkę z unoszącym się nad Krakowem smogiem. W upowszechnienie zdrowych nawyków włączają się także podmioty biznesowe.

22 czerwca w inwestycji O3 Business Campus odbył się „Rowerowy Czwartek” – wydarzenie dla najemców i pracowników biurowca. Głównym celem było przekazanie rowerów najemcom powierzchni biurowych.

– Zarówno sam pomysł przekazania specjalnie wykonanych rowerów miejskich najemcom, jak również zorganizowany po części oficjalnej piknik dla pracowników miały na celu zachęcenie ich do rezygnacji z dojazdów do pracy samochodem i zastąpienie go jazdą jednośladem. To ważne ze względu na kulturę rowerową w Krakowie, jak i aktualny problem, którym jest przekroczenie norm smogowych w wielu miastach Polski. Zwłaszcza w Krakowie mieszkańcy zmagają się ze złą jakością powietrza, której przyczyną są m.in. spaliny pochodzące z aut. – tłumaczy Anna Jaworska, zarządca O3 Business Campus i pracownik EPP, właściciela obiektu.

Wydarzenie „Rowerowy Czwartek” to część realizowanej przez Echo Investment strategii odpowiedzialnego rozwoju. Deweloper stara się dbać o środowisko i minimalizować negatywny wpływ na przyrodę już na etapie tworzenia projektów za pomocą m.in. energooszczędnego oświetlenia, klimatyzacji oraz wind, pomieszczeń do recyklingu czy technologii pozwalającej na oszczędzanie wody.

- Już na etapie planowania inwestycji braliśmy pod uwagę komfort pracowników, którzy przyjeżdżają do pracy na rowerach. Nowo powstały budynek wyposażony jest w parking rowerowy. Znajdują się w nim również szatnie, suszarnie i prysznice dla rowerzystów. – wyjaśnia Joanna Nicińska, dyrektor regionalny w Dziale Biur Echo Investment.

Według badań opublikowanych na stronie „ARC Rynek i Opinia” jazda na rowerze jest drugim najpopularniejszym sportem uprawianym amatorsko przez Polaków, a ponad połowa rowerzystów (64%) traktuje jednoślad jako dogodny środek komunikacji. W ogólnym przeliczeniu do pracy na rowerze dojeżdża około milion osób (według danych opublikowanych przez TNS Polska). Stolica Małopolski słynie z ciągłego rozwoju infrastruktury rowerowej, która jest jednym z priorytetów regionu. I chociaż nie dorównujemy jeszcze m.in. pracodawcom z Belgi, Francji czy Holandii, którzy płacą swoim pracownikom za przyjazd do pracy na rowerze, to eventy rowerowe oraz rozwiązania w budynkach zachęcające pracowników do poruszania się do pracy jednośladem pomogą władzom miasta zadbać zarówno o ich zdrowie i kondycję, jak i przyczynią się do ochrony środowiska.mat. prasowy
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama