Przed nami IV etap Podhale Tour 2017

Wtorek, 11 lipca 2017 14:00

Już 16 lipca odbędzie się wyścig o Puchar Wójta Gminy Spytkowice, ostatni etap Podhale Tour 2017, jazda indywidualna na czas.

Są to otwarte zawody i może w nich wziąć udział każdy, kto ma licencje kolarską od juniora wzwyż, lub bez licencji od 18 lat.

Trasa wyścigu liczy 46,5 km, jest bardzo łatwa prowadzi niemal w całości po terenie płaskim, lekko pofałdowanym z niewielkimi podjazdami. Uczestnicy przejadą drogami Podhala przez Rabę Wyżną, Pieniążkowice, Piekielnik, Jabłonkę, i Podwilk. Start i meta przed gościnnym kompleksem wypoczynkowo-sportowym „Beskid” w Spytkowicach i tam też biuro zawodów – czynne już od godz. 8,00. Zawodnicy będą startować naprzemiennie w jednominutowych odstępach, niesklasyfikowani według odwróconej kolejności zapisu, sklasyfikowani według generalki , zaczynając od najsłabszego, a lider startuje ostatni. Ważna informacja dla uczestników całego cyklu, otóż organizatorzy postanowili dopuścić do klasyfikacji generalnej w kategoriach wiekowych, również tych, którzy opuścili jeden wyścig, czyli że do klasyfikacji końcowej wystarczy mieć zaliczony udział w trzech zawodach. Ma to duże znaczenie, gdyż każdy kto jest ujęty w klasyfikacji końcowej, otrzymuje od organizatorów pamiątkowy upominek, w tym roku jest to oryginalna statuetka Podhale Tour 2017. Natomiast w kategorii Open pierwszych dziesięciu zawodników otrzymuje nagrody rzeczowe. Przed startem dorosłych, zostaną rozegrane zawody rowerowe dla dzieci i młodzieży szkolnej Mini Podhale Tour, o Grand Prix Gminy Spytkowice. Start o godz. 10,45, a o 13,00 dekoracja. Tu też organizatorzy postarali się o pamiątkowy upominek dla każdego sklasyfikowanego w generalce , a przypomnę, że trzeba zaliczyć minimum dwa starty. Pozostałe nagrody tak jak w regulaminie na stronie zawodów www.podhaletour.tcorzel.pl

Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, któremu partnerują Gminy: Czarny Dunajec, Rabka-Zdrój, Raba Wyżna, Spytkowice oraz Powiat Nowotarski. Patronat honorowy nad zawodami objęli : Poseł na sejm RP - Edward Siarka i Starosta Nowotarski - Krzysztof Faber.

Wszystkie informacje, regulaminy, zdjęcia, trasy i inne szczegóły znajdują się na www.podhaletour.tcorzel.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach, zarówno dzieci jak i dorosłych. Spotykamy się w niedzielę 16 lipca na kompleksie „Beskid” w Spytkowicach.

Stanisław Kowalcze, zdj. Michał Adamowski
komentarze
reklama
reklama