Kraków Bike Day

Wtorek, 5 września 2017 09:47

23 września 2017 odbędzie się krakowskie święto roweru - pierwsza edycja imprezy Kraków Bike Day której celem jest zrzeszenie wszystkich pasjonatów roweru.

Organizatorzy zapraszają do spędzenia tego dnia razem z innymi rowerzystami startując w przygotowanych na ten dzień wyścigach o charakterze MTB. Razem rywalizować będą profesjonaliści i amatorzy. Aby każdy z uczestników miał możliwość startu na dystansie proporcjonalnym do jego możliwości i umiejętności przygotowano trasy o dwóch długościach. Na obu kolarze przemierzać będą najpiękniejsze trasy w okolicach Krakowa.

Rowerzyści rozpoczną rywalizację na terenie ośrodka "Kolna", potem trasa powiedzie w okolice Opactwa Tynieckiego oraz Lasku Tynieckiego. Odwiedzą również tereny Dębników, Czerwonych Maków, Górki Pychowickiej jak i trasę wiślicką. Meta będzie miała miejsce podobnie jak start - na terenie ośrodka "Kolna".

Długość jednej pętli wynosi 22 km. Uczestnicy będą mogli rywalizować odpowiednio na 2 dystansach: SPRINT 22 km, ACTIVE 30 km. Pomysłodawcy wyścigu liczą na liczne uczestnictwo rowerzystów, którzy będą mieli możliwość współzawodniczyć również z osobistościami świata sportu czy też kina.

Obok wymiaru sportowego, celem Kraków Bike Day jest pomoc podopiecznym Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis profesora Janusza Skalskiego. Każdy uczestnik stający na starcie przyczynia się jednocześnie do leczenia i ratowania życia dzieci z wrodzonymi wadami serca.

Zapraszamy zatem 23 września 2017 r. do Krakowa, żeby wspólnie z innymi pasjonatami roweru móc współzawodniczyć w tym niesamowitym wydarzeniu.

Zapisy już trwają! Więcej informacji na stronie www.krakowbikeday.ploprac. wo
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama