Białka Tatrzańska połączona!

Poniedziałek, 6 listopada 2017 09:55

Na siedemnasty sezon działalności ośrodka narciarskiego w Białce Tatrzańskiej udało się połączyć wszystkie działające tu stacje.

Dotychczas Kaniówka, najbardziej na południe wysunięta stacja była nieco odosobniona. Nie było możliwości by narciarze przemieszczali się między połączonymi stokami Kotelnicy i Bani a oferującą krzesełkową kolej i szerokie trasy przyjazne rodzinom Kaniówką bez konieczności skorzystania z busa czy samochodu. Konsekwentna rozbudowa ośrodka w ostatnich latach i budowa kolei krzesełkowej na Jankulakowski Wierch a potem kolejnej - Remiaszów na Wysoki Wierch pozwoliła zbliżyć się do Kaniówki, ale dopiero na ten sezon dobudowano 400 metrowy orczyk który połączył górną stacje kolei Kaniówka i Remiaszów. Od teraz narciarze bez odpinania nart czy desek będą mogli poruszać się po ponad 15 kilometrach tras narciarskich w Białce, zostawiając samochód na dowolnym z parkingów.

Oczywiście wszystkie wyciągi objęte są wspólnym karnetem TatrySki, który poza Białką obejmuje także 6 innych stacji w Polsce i na Słowacji. Karnet TatrySki działa także na białczańskich lodowiskach.

Nie pozostaje nam zatem nic innego jak oczekiwać na otwarcie sezonu. Śnieg już jest w Tatrach i ... wokół stadionu PGE Narodowy w Warszawie gdzie odbyły się targi Snow Expo.

Targi Snow Expo

Na Narodowym w Warszawie zima w pełni :)

Opublikowany przez TatrySki na 4 listopada 2017wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama