Sezon w pełni choć zima w odwrocie

Niedziela, 7 stycznia 2018 21:57

Wczoraj wieczór odwiedziliśmy Białkę Tatrzańską i działające w jej okolicach stacje narciarskie.

Warunki jakie oferują stacje są takie, jakie być mogą przy utrzymującej się od wielu dni plusowej temperaturze i braku opadów. Musi nam wystarczyć to, że śnieg po prostu jest, bo i to nie wszystkim i nie wszędzie się dotąd udało.


Mimo tego na Podhalu sezon w pełni, choć rodzimi turyści ustąpili chwilowo miejsca Rosjanom, Białorusinom i Ukraińcom którzy cieszą się właśnie świątecznym wolnym.


O ile goście zza wschodniej granicy nie są w tym czasie żadną nowością na Podhalu, to zaskakująca była duża ilość Węgrów który szusowali wczoraj wieczór na Kotelnicy.


Przy okazji sprawdziliśmy jak działa uruchomione w tym roku połączenie Remiaszowa z Kaniówką. Zaraz na początku trasy na Remiaszowie należy odbić w prawo i po niespełna 100 metrach znajdziemy się na Kaniówce. Działające tu krzesło wywozi nas a powrotem, ale by wrócić na Remiaszów musimy podjechać jeszcze kawałek nowo powstałym wyciągiem talerzykowym.


Jeżdżąc na Kaniówce widać jak blisko jest już do stacji Rusin-Ski - wydaje się że stacje dało by się połączyć dostawiając jeszcze tylko jeden wyciąg. Nie znamy planów właścicieli tych ośrodków, ale z perspektywy narciarzy była by to na pewno ciekawa propozycja, tym bardziej, że dojazd na Rusin-Ski cieszy się złą sławą wśród kierowców w zimowych warunkach.


Mimo późnej pory w Białce wczoraj było tłoczno. Okoliczne stacje również cieszą się powodzeniem ale kiedy my jeździliśmy jeszcze na Kotelnicy światła Grapy czy Kozińca już gasły. W samej Białce najtłoczniej było chyba w okolicach Bani i na szczycie Kotelnicy, a najspokojniej na leżącej nieco na uboczu trasie fisowskiej.

wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama