Busem na stok? Czemu nie!

Piątek, 12 stycznia 2018 10:47

Coraz więcej stacji narciarskich szukając sposobów na przyciągniecie gości oferuje im transport, tak by mogli bez korzystania z samochodu, łatwo i tanio trafić na stok i z powrotem.

Od kilku sezonów skibus wożący narciarzy pomiędzy hotelami i pensjonatami a kolejami funkcjonuje w Białce Tatrzańskiej. Przejeżdża od tam i z powrotem całą miejscowość zatrzymując się na przystankach zlokalizowanych przy głównej ulicy i dociera do dolnych stacji Kotelnicy, Remiaszowa i Kaniówki. Dokładny rozkład jazdy dostępny jest na stronie tatryski.pl
Rozwiązanie takie, znane z alpejskich kurortów na razie znalazło zastosowanie tylko w Białce. Inne stacje proponuję busy, czasem nawet darmowe na zamówienie. Tak jest na Tylicz-Ski i stacji MasterSki.Na Grapie w Białce, gdzie można dojechać skibusem grupy zorganizowane mogą dodatkowo zamówić transport wprost spod pensjonatu czy hotelu!
Stacja Słotwiny oferuje transport za który płaci się 5 zł od osoby, a kwota ta jest potem odliczana od zakupu karnetu - sam przejazd okazuje się więc gratis. Także bezpłatnie trafimy na sąsiednią Arenę Słotwiny z tym, że tu do zamówienia busa potrzeba co najmniej 4-osobowej grupy.

O krok dalej poszły Dwie Doliny Wierchomla-Muszyna, Białka Tatrzańska i Kasina-Ski które proponują dojazd z Tarnowa czy Krakowa.

Do Wierchomli trafimy z Tarnowa Skibusem Radia RDN i będziemy mogli skorzystać z 6-godzinnego karnetu na bardzo preferencyjnych warunkach. Trasę z Krakowa do Białki Tatrzańskiej pokonać możemy razem z skoknastok.pl - gdzie przejazd wraz z karnetem na 6 godzin to koszt 110 zł lub korzystając z transportu firmy 4Transfer w cenie 45 zł za kurs tam i z powrotem.

Największa niespodzianka szykuje się jednak w Kasina-Ski, która zapowiada uruchomienie wkrótce zupełnie darmowego połączenia Kraków - Kasina!

oprac wo./ zdjęcie z mat, prasowych Dwie Doliny Wierchomla Muszyna
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama