Biegacze na start! Puchar Leśników już w sobotę!

Środa, 24 stycznia 2018 10:53

Przyzwyczailiśmy się już, że trasy zjazdowe są w większości sztucznie naśnieżane i przez to mniej podatne na kaprysy pogody. Trasy biegowe do niedawna wyłącznie naturalne także zaczynają korzystać z dobrodziejstw sztucznego naśnieżania.

Pierwsza taka trasa powstała kilka lat temu w Kościelisku, potem armatki zaczęły naśnieżać trasy pomiędzy Kotelnicą a Jankulakowskim Wierchem w Białce Tatrzańskiej i na Długiej Polanie w Nowym Targu.

W tym sezonie do grona tych miejsc dołączył Waksmund, gdzie na boisku miejscowego klubu urządzono stadion zimowy - można z niego korzystać każdego dnia, a na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu. Zdjęcia z otwarcia tego miejsca prezentujemy w galerii poniżej.

Sztuczna trasa powstaje także na boisku sportowym w parku miejskim w Nowym Targu - ma być gotowa na najbliższy weekend.Ciągle ważą się losy zaplanowanego na 10 lutego Biegu Podhalańskiego w Nowym Targu - tu do przygotowania trasy niezbędna będzie sprzyjająca pogoda. Organizatorzy i zawodnicy nie tracą jednak nadziei, że uda się rozegrać ten największy w regionie bieg.

Już w najbliższą sobotę zaplanowane są natomiast zawodu o Puchar Leśników Krynickich - zawody odbędą się pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie w Krynicy na trasach biegowych "U Leśników"


Na razie trasy z powodu złych warunków pozostają zamknięte, ale miejmy nadzieję że do weekendu uda się je przygotować. Na razie potrenować można na przykład w Białce Tatrzańskiej gdzie działa już jedna trasa o długości 1250 metrów lub w Kościelisku.Cały czas dobre warunki panują też na trasie biegowej w Chochołowie, gdzie 4 lutego odbędzie się Puchar Chochołowskiego LOT-u


wo/ zdjęcia Krzysztof Garbacz
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama