Bezpiecznie na nartach - impreza w Białce Tatrzańskiej (galeria zdjęć)

Wtorek, 6 lutego 2018 09:00

Bezpiecznie na nartach to inicjatywa promująca zasady bezpieczeństwa na stokach narciarskich. Co roku odbywa się w jej ramach cykl imprez na stokach narciarskich i właśnie w minioną niedzielę miasteczko akcji zagościło w Białce Tatrzańskiej.

Na Kotelnicy nieco ponad karczmą u Hajnosa stanęły namioty partnerów akcji, powstała treningowa trasa biegowa z przeszkodami dla dzieci a na najmłodszych czekały worki z sianem.

Nie było czasu na nudę - instruktorzy z zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego dobierali sprzęt biegowy i pomagali zrobić pierwsze kroki na trasie. Ekipa z Medical Clinic Podhale prowadziła na fantomie szkolenia z pierwszej pomocy a miejscowe Zbóje wystawiały przybyłych śmiałków na różne próby. A to zakuli kogoś w dyby, a to kazali wbijać gwoździe dziurawym młotkiem - zabawy było co nie miara.Na wszystkich uczestników zabawy czekały cenne upominki - vouchery na zabiegi w Medical Clinic Podhale, bilety na baseny termalne w Gorącym Potoku, vouchery na lodowiska w Białce czy upominki od hotelu Grand Tatry

- Zima, śnieg, ferie, zabawa to wszystko co sprawia, że tak bardzo lubimy spędzać czas na nartach czy na deskach - mówi Tomasz Witek, koordynator i inicjator akcji Bezpiecznie na nartach. - Nie można jednak zapominać o bezpieczeństwie, szczególnie teraz gdy na stokach panuje spory tłok, gdzie na narty wybierają się osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z białym szaleństwem. To warunki w których znajomość podstawowych zasad jest sprawą nadrzędną.
Kolejna odsłona akcji Bezpiecznie na nartach już za tydzień - spotykamy się na stoku Grapa-Ski w Czarnej Górze!wo/ zdjęcia Michał Adamowski
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama