Wierchomla i Muszyna połączone

Piątek, 9 lutego 2018 13:00

Dobre wieści nadeszły dziś z Dwóch Dolin - udało się otworzyć połączenie wyciągów zlokalizowanych w obu dolinach i można przemieszczać się z Wierchomli do Muszyny i odwrotnie.

W Dwóch Dolinach panują bardzo dobre warunki narciarskie, na stokach jest od 30 do 70 cm śniegu i czynnych jest 6 z 11 kilometrów nartostrad. Działa 6 z 9 oferowanych przez stację wyciągów.


Na stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla trwa drugą edycję niekomercyjnej akcji poświęconej bezpieczeństwu najmłodszych na stoku. W ten weekend trzecia odsłona tego wydarzenia.

Podczas akcji uczestnicy:
- poznają praktyczne zasady zachowania się na stoku w sytuacji zagrożenia
- nauczą się zasad udzielania pierwszej pomocy
- będą mogli w formie zabawy rywalizować o atrakcyjne nagrody ufundowane przez Stację Narciarską i sponsorów
- zobaczą demonstrację umiejętności GOPR-owców
- będą mieli szansę wziąć udział w nieodpłatnym szkoleniu z jazdy na stoku (Szkoła Narciarska Dwie Doliny)
- dowiedzą się, czego nie robić na stoku i jak się na nim zachowywać podczas jazdy, by sprawiała ona czystą przyjemność i by szanować innych szusujących.

Na najmłodszych będą czekać atrakcje przygotowane przez profesjonalnego animatora.

- Spotykamy się już po raz trzeci w tym roku, a wszystko po to, aby wszyscy czuli się na stokach bezpieczniej – mówi Przemysław Kutnyj, rzecznik prasowy Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla i ***Hotelu Wierchomla Ski&Spa Resort.

Bezpieczna Zima w Dwóch Dolinach to akcja, która odbędzie się w tę niedzielę, 11 lutego, oraz 25 lutego 2018 r., w godz. 11.00-14.00 na stoku Stonoga, zlokalizowanym na Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla. Wstęp jest całkowicie bezpłatny.

Zobacz relację z pierwszej tegorocznej odsłony akcji Bezpieczna Zima w Dwóch DolinachPlan wydarzenia:

Godz. 11: rozpoczęcie imprezy przez konferansjera/przedstawienie planu wydarzenia
Godz. 11:30-12:00: panel GOPR (własne stanowisko) – zainscenizowanie akcji ratunkowej, przekazanie informacji o tym, jak zachowywać się na stoku w sytuacji zagrożenia
Godz. 11.00-14.00: konkurs z nagrodami podczas prowadzenia profesjonalnych animacji dla najmłodszych
Godz. 11-14:00: panel Policji: udzielanie informacji dot. bezpieczeństwa na stoku, stoisko z ulotkami (tylko 11 lutego)
Godz. 11-14:00: panel Fundacji Bezpiecznie do Celu i Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego – symulacja jazdy po alkoholu za pomocą alkogogli; współczesne zagrożenia: punkt informacyjny
Godz. 11.00-14.00: konkurs wiedzy z nagrodami na stoisku Stacji Narciarskiej, angażujący uczestników wydarzenia
12:00 – panel Szkoły Narciarskiej Dwie Doliny: doskonalenie jazdy przez 30 min, grupa do 5 os., wiek: pow. 5 lat (1 półgodzinny panel: hamowanie przed przeszkodą, kontrola prędkości, zatrzymywanie się na stoku podczas jazdy, zabezpieczenie miejsca wypadku, wezwanie pomocy)
Godz. 14.00: zakończenie imprezy

Partnerzy: Gmina Piwniczna Zdrój, GOPR (Krynica), Fundacja Bezpiecznie na Stoku, Policja (Nowy Sącz), Szkoła Narciarska Dwie Doliny


Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama