Górale na start!

Czwartek, 15 lutego 2018 09:22

W miniony weekend na nowotarskim Zadziale tradycyjnie, odbył się XXI Karnawał na śniegu, czyli otwarte zawody dla dzieci - memoriał Władysław Sięki, a już w niedzielę, również na Zadziale odbędą się XXXV Zawody o Puchar Związku Podhalan

Karnawał na śniegu to bardzo popularna impreza ściągająca wiele startujących w strojach góralskich dzieciaków oraz ich kibiców. Nie rzadko przybywają z całymi rodzinami, bo też taki rodzinny charakter ma ta impreza. Rywalizacja poza narciarskimi zjazdami obejmuje też na przykład zjazdy na workach z sianem, każdy więc może znaleźć na tej imprezie coś dla siebie.
Choć wyniki nie są w tym przypadku najważniejsze wspomnimy jedynie, że najlepsze czasu wśród chłopców mieli Paweł Koczur, Kasjusz Namaczyński oraz Konrad Radecki. Najszybsze z dziewczynek były Kinga Bała, Elżbieta Sosenko i Aleksandra Cygoń.Już w niedzielę 18 lutego na Zadziale w Nowym Targu znowu zaroi się od górali! Po raz trzydziesty piąty o Puchar Przechodni Związku Podhalan na trasie slalomu giganta zmierzą się członkowie Związku Podhalan ale nie tylko. Poza reprezentacjami poszczególnych oddziałów do zawodów zgłosić się może każdy chętny. Zawody są otwarte, ale trzeba wiedzieć, że zawodnicy startujący w stroju góralskim lub choć z jego elementami uzyskują premie czasowe.

Zobacz naszą relację i zdjęcia z ubiegłorocznej edycji Pucharu Związku Podhalan"

oprac. wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama