Członkowie IPA rywalizowali w Białce Tatrzańskiej

Poniedziałek, 26 lutego 2018 22:56

Staraniem komitetu organizacyjnego na czele którego stanął Przewodniczący Regionu IPA w Zakopanem Edward Kwak w sobotę 24 lutego na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej odbyły się zawody - I Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie o Puchar Przewodniczącego INTERNATIONAL POLICE ASSOCIATION region Zakopane

Rywalizowano w trzech kategoriach: kobiety narty, mężczyźni narty oraz snowboard kobiety + mężczyźni. Do końcowej klasyfikacji zaliczono łączny czas dwóch przejazdów.
Najszybsi byli:

Kategoria kobiety narty
1. Magdalena Zmarz - IPA Zakopane
2. Małgorzata Dawiec - KP Grybów
3. Bernadeta Grzybacz -IPA Kraków

Kategoria mężczyźni narty
1. Oliwier Martyna - IPA Nowy Sącz
2. Marek Damian - IPA Kalwaria Zebrzydowska
3. Paweł Cudek - IPA Tarnów

Kategoria snowboard
1. Robert Chruściel - IPA Zakopane
2. Daniel Anyszek - IPA Zakopane
3. Aleksander Babiarz - IPA Zakopane

Gośćmi zawodów byli Prezydent Sekcji Polskiej IPA Fryderyk Orepuk, Skarbnik Sekcji Polskiej IPA Adam Pietrzkiewicz, Prezes MGW Aleksander Szymański, Przewodniczący Regionów z Koszyc Peter Dulin i Peter Suchy z Popradu wraz z małżonkami, oraz Sekretarz MGW Wojciech Franczak i Przewodniczący Regionu IPA w Nowym Targu Mateusz Kapołka.

Przed rozpoczęciem przejazdów trasę przetestował „alpejczyk” Michał Kłusak uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei. Nagrody i wyróżnienia zawodnikom wręczał kol. Fryderyk Orepuk, Andrzej Wójtowicz z Hotelu ”Nosalowy Dwór” , kol. Aleksander Szymański oraz kol. Edward Kwak

Zarząd Regionu IPA w Zakopanem dziękuje również wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w zawodach, za sportową rywalizację fair play a uczestnikom imprezy za to, że mogliśmy ich gościć pod Tatrami. Zamierzamy „slalom gigant” wprowadzić do kalendarza imprez cyklicznych IPA - zapowiadają organizatorzy.


Tekst: Jan Szymański, zdjęcia Adrian Gładecki

Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama