PKL nowym partnerem Góral Skipass. Od teraz z karnetem wjedziemy także na Kasprowy Wierch

Czwartek, 1 marca 2018 12:05

Podhalańska oferta rozszerza swój zasięg o kolejny ośrodek narciarski. Od teraz klienci Góral Skipass, poza nieograniczonym szusowaniem po stokach Harenda, Polana Szymoszkowa, Suche i Witów, w jeden wybrany dzień będą mogli wjechać także koleją PKL na Kasprowy Wierch

Karnet umożliwiający korzystanie z 4 stoków Góral Skipass i 2 tras zjazdowych na Kasprowym Wierchu będzie można nabyć w kasach każdej ze stacji. Osoby chętne do skorzystania z kolei linowej PKL będą musiały jedynie poinformować o tym podczas zakupu karnetu, wybrać datę i godzinę wyjazdu na Kasprowy i wnieść dodatkową opłatę w wysokości 30 zł, która umożliwi całodzienną jazdę na trasach w Dolinach Goryczkowej i Gąsienicowej. Co ważne, projekt partnerski nie zastępuje aktualnej oferty karnetu czasowego, przeznaczonego dla czterech założycielskich stacji, ale ją rozszerza.

Zależy nam na tym, aby nasi goście spędzając urlop pod Tatrami mogli łatwo i przyjemnie zaplanować swój czas, wykorzystując w pełni wszystko, co oferuje region. Mówi się, że być w Zakopanem i nie wjechać na Kasprowy, to jak być nad morzem i nie zamoczyć stopy w wodzie. Jako pierwszy wspólny skipass chcieliśmy więc dać odwiedzającym nasze stoki taką możliwość, a partnerstwo z PKL jest tego najlepszym dowodem - komentuje Roman Krupa, Prezes Zarządu Góral Skipass.

Łączenie oferty stoków narciarskich we wspólne skipassy to coraz częstszy zabieg stosowany w polskich stacjach narciarskich, które muszą być bardziej konkurencyjne w starciu z wielkimi ośrodkami w Alpach czy na Słowacji. Partnerstwo z Kasprowym Wierchem to kolejny krok w tym kierunku, podejmowany przez Góral Skipass.

,i>Polskie Koleje Linowe od kilku sezonów udostępniają ofertę własnych ośrodków w ramach wspólnego skipassu PKLpass. Jesteśmy jednak zwolennikami szerokiej współpracy w gronie lokalnych firm - to najlepszy sposób na atrakcyjną ofertę dla turystów zainteresowanych naszym regionem, dlatego bardzo chętnie przystąpiliśmy do grona partnerów Góral Skipass – mówi Janusz Ryś, Prezes Zarządu PKL S.A.

Mamy nadzieję, że nasi stali goście z entuzjazmem zareagują na nowe możliwości, jakie dają od teraz karnety Góral Skipass, a samo partnerstwo przyciągnie na stoki nowe twarze. Chociaż nic do końca nie jest przesądzone, to na ten moment nie myślimy o rozbudowie systemu i rozszerzeniu Góral Skipassa o kolejne stacje - dodaje Roman Krupa.

Ze względu na specyfikę partnerstwa, nowa oferta nie obejmuje karnetu jednodniowego i dotyczy kart od 2 dni w górę, a zakupu biletów można dokonać jedynie na miejscu w kasach Stacji.

Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) to zgodnie z badaniami PKL najbardziej rozpoznawalny ośrodek narciarski z południa Polski. Znajomość tego miejsca deklaruje ponad 86% pasjonatów sportów zimowych. 14 km szusowania na naturalnym śniegu umożliwiają dwie szerokie i najwyżej położone w kraju trasy - Goryczkowa i Gąsienicowa, obsługiwane przez koleje krzesełkowe. Wjazd i zjazd ze szczytu Kasprowego, nazywanego „Świętą Górą Narciarzy”, umożliwia wysokogórska kolej linowa.


Góral Skipass to karnet czasowy, z którego można korzystać na 4 Stacjach Narciarskich: Harendzie, Polanie Szymoszkowej, Suchem i Witowie. Bilet można będzie nabyć online lub w kasach każdej ze Stacji wchodzących w skład Góral Skipass. Dzięki temu narciarze i snowboardziści będą mogli jeździć w ciągu jednego dnia na kilku stacjach, nie tracą czasu na stanie w kolejkach.

mat. prasowy
komentarze
reklama
reklama