Lib Tech/Quiksilver Banked Slalom na Arenie Słotwiny

Piątek, 2 marca 2018 14:16

W najbliższy weekend odbędzie się 3 edycja słynnego Banked Slalomu organizowanego przez Lib Tech i Quiksilver. Na Arenie Słotwiny powstanie piękny banked slalom czyli trasa pełna zakrętów, band i skoczni, aby najbardziej zajawieni snowboardziści mogli się wyszaleć.

Lib Tech/Quiksilver Banked Slalom to największe zawody snowboardowe w Polsce skierowane przede wszystkim do amatorów. Oczywiście jest osobna klasyfikacja dla wyczynowych zawodników, ale to amator jest oficjalnym zwycięzcą imprezy. Zawody są cykliczną imprezą organizowaną od 2016 roku.

Lib Tech to producent sprzętu snowboardowego z USA, mający swoją fabrykę w stanie Washington, niedaleko Seattle. Deski Lib Tech należą do najbardziej uznany i zaawansowanych technologicznie na świecie. Quiksilver to oryginalnie firma surfingowa produkująca odzież, ale też od 30 lat bardzo aktywnie obecna w sportach zimowych.

Banked Slalom to konkurencja, w której snowboardzista stara się jak najszybciej przejechać tor pełen efektownych band, skoczni i zakrętów. Jazda wymaga elementów szybkościowych, jak i freestylowych. Pierwszymi tego rodzaju zawodami był i jest legendarny MT. Baker Banked Slalom organizowany w USA, gdzie zbiera się całą czołowka snowboardowa z różnych dyscyplin. W Polsce w kategorii zawodowców możemy oczekiwać wielu olimpijczyków na czele z Michałem Ligockim i Markiem Sąsiadkiem, kadrowiczów boardercrossu takich, jak: Dawid Wal czy też legendy snowboardu, jak: Wojciech Pająk, Jakub Honcz i bracia Wolak.
Również w kategorii kobiet rywalizacja ma być bardzo zacięta. Łącznie wystartuje około 150 snowboardzistów.

Program zawodów

Sobota 3.03.2018
Miejsce: ośrodek narciarski Słotwiny Arena
7:15 - 8.40 Biuro zawodów
9:00 - 9:30 Start zawodów
15:00 Zakończenie eliminacji

20:30 Podsumowanie eliminacji (Restauracja Słotwiny Arena)
21.00 After party

Niedziela 4.03.2018
Miejsce: ośrodek narciarski Słotwiny Arena
8:00 - 9:00 Odbiór numerów dla finalistów
10:00 Start pierwszego finalisty.
13:00 Zakończenie finałów
13:20 Ceremonia wręczenia nagród


ZAPISY: www.slotwinyarena.pl
FB wydarzenie: facebook.com

mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama