Bezpiecznie na Rowerze!

Środa, 11 lipca 2018 18:00

Po niewątpliwym sukcesie zimowej akcji „Bezpiecznie na Nartach” przyszedł czas na lato. Podejmujemy wyzwanie. Wakacje przebiegać będą pod hasłem „Bezpiecznie na Rowerze”. Obiecujemy – będzie dużo profilaktyki ale przede wszystkim dużo dobrej, pożytecznej zabawy.

Tym razem nasz uroczy misiek porzuci - na chwilę oczywiście - narty i założy rowerowy kask. O kondycję dbać trzeba przez cały rok, a aktywny miś to szczęśliwy miś. Jeśli dodamy do tego bezpieczeństwo to powstanie nam obraz wypoczynku idealnego - tak podsumowuje akcję jej pomysłodawca Tomasz Witek.

Dlaczego rowery? Według badań CBOS-u 70 procent mieszkańców naszego kraju deklaruje, że korzysta z jednośladów. Naszym celem będzie - podobnie jak w akcji zimowej - pogłębianie wiedzy na temat bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych, szlakach turystycznych czy drogach.

Wystartowaliśmy 24 czerwca w Maniowach a data ta zbiegła się z nominacją akcji „Bezpiecznie na Nartach” do nagrody „Perła EuroTurystyki”.
Kolejne odsłony akcji zaplanowane są w następujących terminach i miejscach:


14 lipiec - Goniacka w Białce Tatrzańskiej
29 lipiec – Festiwal Inspiracji w Rabie Wyżnej
4-5 sierpień Festyn w Białce Tatrzańskiej
12 sierpień Równia Krupowa w Zakopanem
19 sierpień Ochotnica Dolna


Na uczestników eventów czeka szereg atrakcji. Będzie duża dawka wiedzy: nauka znaków i zasad poruszania się rowerzysty po drodze, nauka pierwszej pomocy, powiemy jak bezpiecznie poruszać się po drodze i po ścieżce rowerowej oraz poznamy znaki rowerowych. Będą też konsultacje na temat zdrowego trybu życia, pracy nad kondycją fizyczną z v-c mistrzem polski w kulturystyce oraz konkursy, quizy i upominki.

Będziemy dbali o bezpieczeństwo nas i naszych rowerów. Podczas akcji odbędzie się akcja znakowania rowerów oraz pogadanki na temat niezbędnika rowerzysty

Jesteśmy bardzo wdzięczni z wielkie wsparcie akcji Bezpiecznie na Rowerze. Wierzymy że nasze działania w znaczącym stopniu zachęcą każdego uczestnika do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku na rowerze – zaznacza pomysłodawca akcji Tomasz Witek.

Dzięki sukcesowi akcji „Bezpiecznie na Nartach” nasza akcja spotkała się ze sporym zainteresowaniem samorządów. Ponadto podczas eventów zaprezentowane zostaną nowinki techniczne oraz sprzęt rowerowy, w tym cieszące się co raz większa popularnością rowery elektryczne.

mat. prasowy

Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama