Podhale Tour: Zacięta walka o Puchar Burmistrz Rabki-Zdroju

Czwartek, 12 lipca 2018 11:00

Stu dwudziestu zawodników stanęło na starcie niedzielny ranek do kolejnego wyścigu z cyklu Podhale Tour, tym razem o Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju.

Barwny peleton miał do pokonania tylko 64 kilometry trasy, lecz był to niezwykle trudny etap, głównie z powodu licznych, ostrych podjazdów, co prawda długie i szybkie zjazdy rekompensowały trud wspinaczki ale 15% ścianki zaskoczyły niejednego twardziela. Problemy miał również lider Sebastian Druszkiewicz (IN MOGILANY CYCLING), który tym razem musiał zadowolić się czwartą lokatą, lecz na szczęście nie stracił zbyt wiele do najgroźniejszego konkurenta, trzeciego na mecie Marka Wojnarowskiego (KRAKOWSKI KLUB SPORTOWY 72D), i z bezpieczną przewagą oczekuje finałowego rozstrzygnięcia w Spytkowicach.

O zwycięstwo, przez ostatnie kilka kilometrów, zacięty bój toczyli ze sobą znakomity Piotr Tomana (WLKS KRAKUS BBC CZAJA) i Maciej Furczyk. Doświadczenie i doskonała taktyka zdecydowały, że Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju pojechał z Piotrkiem do Krakowa. Ogromne mocje towarzyszyły również rywalizacji dzieci i młodzieży szkolnej. Tereny gościnnej Ochotniczej Straży Pożarnej i KS Chabówka, były areną zmagań o Grand Prix Rabki-Zdroju.

W zawodach wzięło udział osiemdziesięciu ośmiu młodych adeptów kolarstwa, co cieszy i napawa optymizmem w kontekście rozwoju kultury fizycznej wśród młodego pokolenia. Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice a wsparcia finansowego udzielił Urząd Miejski i MOK w Rabce-Zdroju.

Kowalcze Stanisław, zdjęcia Pior Kuczaj
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama