Walka z czasem i Turbaczem: Gorce Champion MTB już 2 września

Środa, 8 sierpnia 2018 09:35

Majestatyczny Król Gorców rzuca kolarskim śmiałkom kolejne wyzwanie: kto wjedzie na jego szczyt w najkrótszym czasie, a potem równie szybko zamelduje się na mecie w Waksmundzie? Najbardziej emocjonująca czasówka MTB, a zarazem jedyna w Polsce impreza tak spektakularnie łącząca uphill i downhill, rozegra się w gminie Nowy Targ 2 września.

Zdobycie na rowerze najwyższego wzniesienia Gorców wymaga niemałego wysiłku. Urozmaicone podłoże – raz kamieniste, raz pełne wystających korzeni, konieczność właściwego rozłożenia sił na kilkunastokilometrową wspinaczkę, kapryśna pogoda i wreszcie męczące stromizny, mocno spowalniające jazdę. To ledwie kilka wyzwań, które trzeba pokonać, by zameldować się pod słynnym schroniskiem PTTK.

Komu jednak zwykły wjazd na wysokość 1310 m n.p.m. nie wystarcza, ten powinien wystartować w Gorce Champion MTB: Uphill & Dowhnill. To organizowana przez kolarskiego mistrza Polski i triumfatora Tour de Pologne Cezarego Zamanę i Urząd Gminy Nowy Targ czasówka MTB. Śmiałkowie startować będą pojedynczo z Waksmundu, by jak najszybciej pokonać 12-kilometrową trasę. Najsprawniejsze zawodniczki i zawodnicy, którzy wykręcą najlepsze czasy mogą liczyć nie tylko na splendor i chwałę, ale i na niemałe nagrody finansowe. Dekoracja triumfatorów w kategorii uphill odbędzie się w malowniczej scenerii przy schronisku PTTK na Turbaczu. Stamtąd, przy dobrych warunkach pogodowych, podziwiać będzie można oszałamiającą panoramę Tatr.

Ale to nie będzie koniec sportowych emocji. Po szybkim łyku domowego kompotu i uraczeniu się ciepłą jeszcze szarlotką ze schroniskowego pieca, rozpocznie się druga część zmagań – dowhnill. Tym razem rywalizacja polegać będzie na jak najszybszym powrocie na metę w Waksmundzie.

Podczas gdy dorośli zawodnicy pokonywać będą zbocza Turbacza, w miasteczku rowerowym przy Szkole Podstawowej w Waksmundzie zorganizowane zostaną dziecięce zawody. Za darmo wystartować mogą w nich najmłodsi do 6. roku życia. Każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy dyplom, a najlepsi w swoich kategoriach wiekowych wrócą do domu z atrakcyjnymi nagrodami.

„Nie sposób się oprzeć magii Turbacza” – mówi Cezary Zamana, dyrektor sportowy Gorce Champion MTB. „Regularnie organizuję tu maratony i za każdym razem słyszę od zawodników, jak wspaniale się tu jeździ. I jak wiele satysfakcji przynosi wjechanie na sam jej wierzchołek” – przyznaje znakomity kolarz, mający przejechane na rowerze blisko 800 000 kilometrów.
Współorganizatorem Gorce Champion MTB jest Urząd Gminy Nowy Targ. Zapisy na zaplanowaną na 2 września imprezę już trwają. By zadeklarować swój start, należy wejść na stronę www.gorce.zamanagroup.pl i wypełnić znajdujący się tam formularz. Warto śledzić też wydarzenie Gorce Champion MTB na Facebooku – publikowane są w tym miejscu wszystkie aktualności dotyczące wrześniowego maratonu.


mat. prasowy
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama