XXIII Rajd Wokół Tatr

Piątek, 24 sierpnia 2018 12:47

W niedzielę, 26 sierpnia 2018 roku odbędzie się XXIII Rajd Wokół Tatr. Jest to nie lada gratka dla miłośników kolarstwa, stały punkt programu i fajna przygoda. Z roku na rok, rajd staje się coraz popularniejszy, co sprawia, że miejsca rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

W tym roku zapisanych jest aż 350 chętnych! Śmiałkowie będą mieli do pokonania 205 km i około 2500 m przewyższenia. Ze względu na dużą ilość zapytań, organizatorzy postanowili odwrócić przebieg trasy, tym razem będzie nieco trudniej.

Uczestnicy rajdu wystartują z Nowego Targu i będą mieli do pokonania podjazd na Zdiar, Strbske Pleso od strony Starego Smokovca czy legendarne Huty, które na pewno zapadną na dłużej w pamięć.

Rajd Wokół Tatr został zapoczątkowany przez pana Zygmunta Ostapiuka i jego sklep Rowex, następnie pomocy przy organizacji podjął się Nowotarski Klub Kolarski, a w 2017 roku zostało utworzone Stowarzyszenie Rajd Wokół Tatr z myślą o niesieniu radości pasjonatom oraz pomocy potrzebującym.

W tym roku część dochodów z imprezy przeznaczona będzie na budowę ośrodka całodziennej opieki dla osób niepełnosprawnych w Szlachtowej. Dom budowany jest przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy.

Rajd odbywa się pod patronatem honorowym burmistrza miasta Nowy Targ - Grzegorza Watychy. W tym roku start i meta usytuowane będą przy Hali Gorce. Więcej informacji znaleźć można na stronie rajdu www.rajdwokoltatr.pl


mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama