XXIII Rajd wokół Tatr w tym roku przy wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych

Sobota, 1 września 2018 13:40

Podobnie jak w latach ubiegłych 350 miejsc na rowerowy Rajd wokół Tatr rozeszło się bardzo szybko, bo już prawie 3 miesiące przed imprezą. Chętnych do przyjazdu do Nowego Targu, było znacznie więcej niż wynosił tegoroczny limit, co świadczy o tym, że impreza cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród kolarzy z całej Polski.

Wielu z uczestników czeka na tę imprezę cały rok. Jak zawsze rajd odbył się w ostatnią niedzielę sierpnia i choć pogoda przez prawie całe lato była wymarzona na taką imprezę, to w tym dniu postanowiła spłatać uczestnikom figla. Już w sobotę nastąpiło załamanie pogody, a w samą niedzielę temperatura na trasie spadła nawet do 6 stopni. Do tego bardzo intensywne opady, mgła oraz silny wiatr spowodowały, że przejechanie na rowerze 200 km wokół Tatr stało się wyzwaniem wyjątkowo ekstremalnym.

Uczestnicy czekali do ostatniego momentu z podjęciem decyzji o starcie i większość podjęła słuszną decyzję, by jednak nie wystartować, gdyż czekało ich 7-10 godzin w przemoczonych ubraniach, przy bardzo niskiej temperaturze. Tylko nieliczni są przygotowani na taki wyczyn. Ostatecznie 72 śmiałków postanowiło podjąć wyzwanie i 60 z nich przejechało cały dystans 200 km za co należy im się ogromne uznanie.

Organizatorzy postarali się jak mogli, by kolarzom zapewnić jak najlepsze warunki na trasie. Oznaczenie trasy, zabezpieczenie medyczne, bufety, na których można było najeść się do syta przeróżnych smakołyków, ciepła kawa i herbata z imbirem na rozgrzewkę, samochody na trasie, które w razie problemów zabierały kolarzy oraz ponad 40 bardzo zaangażowanych osób z obsługi na trasie - wszystko to, by zapewnić uczestnikom jak najlepsze warunki.

Start i meta rajdu dzięki uprzejmości Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji była na sportowej Hali Gorce. Tam przemoczeni i zmarznięci uczestnicy mogli się ogrzać pod ciepłym prysznicem i zjeść smaczny obiad. Choć pogoda w tym roku odstraszyła wielu kolarzy, to wielu z nich pyta już o przyszłoroczną edycję. Rajd wokół Tatr jest wyjątkową imprezą, gdyż daje uczestnikom ogromne wyzwanie (przejechanie 200 km po górach), wyjątkową atmosferę zapewnioną przez całą ekipę organizatorów i wszystkich wolontariuszy, a dodatkowo dochód z rajdu przeznaczany jest na cele charytatywne. W tym roku dochód przeznaczony będzie na budowę domu całodziennej opieki dla osób niepełnosprawnych w Szlachtowej. Dom budowany jest przez PSONI Oddział w Szczawnicy.

Organizatorzy dziękują Burmistrzowi Nowego Targu Grzegorzowi Watysze który ponownie objął Rajd Honorowym Patronatem oraz Miastu Nowy Targ za dofinansowanie imprezy, która promuje miasto pośród kolarzy z całej Polski i nie tylko.
Podziękowania należą się również Miejskiemu Centrum Sportu i Rekreacji za udostępnienie sportowej Hali Gorce oraz pracownikom samej Hali Gorce, gdyż zapewnili uczestnikom komfortowy start i metę, oraz Komendom Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz w Zakopanem za zabezpieczenie trasy dla kolarzy w newralgicznych miejscach.

Dziękujemy naszym wszystkim Partnerom, dzięki wsparciu których możemy przekazać większe środki na cele charytatywne.
Dziękujmy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym przy pomocy w imprezie - bez Was nie mogłaby się ona odbyć
- dodają.

Zdjęcia: Rajd Wokół Tatr/ Wiktor Bubniak/ Dominik Gach
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama