Puchar Podhala dla Sebastiana Druszkiewicza!

Niedziela, 30 września 2018 22:38

Tegoroczny cykl szosowych zawodów kolarskich Podhale Tour został zamknięty. W Spytkowicach rozegrano ostatni, czwarty etap - jazdę indywidualną na czas – o Puchar Wójta Gminy Spytkowice.

Zaszczytne trofeum zdobył po zaciętej walce Adam Wójcik reprezentujący Domin Sport, nieznacznie wyprzedzając lidera cyklu Sebastiana Druszkiewicza z IN Mogilany Cycling Team, oraz Marka Wojnarowskiego Krakowski Klub Sportowy 72D.

Trasa wyścigu liczyła tylko 26,5 km, jednak wymagające podjazdy oraz silny, przeciwny i boczny wiatr, powodowały, że jej pokonanie w warunkach ostrej rywalizacji stanowiło nie lada wyzwanie. Uzyskane czasy przejazdu poszczególnych uczestników, biorąc pod uwagę te niesprzyjające warunki budzą niemały respekt i potwierdzają ciągły wzrost poziomu amatorskiego ścigania.

Podhale Tour, to cykl czterech szosowych wyścigów kolarskich. Każdy etap jest klasyfikowany i nagradzany oddzielnie, równolegle jest prowadzona klasyfikacja generalna całego cyklu. Zwycięzca Podhale Tour 2018, zdobywa Kolarski Puchar Podhala. 

Zwycięzcą tegorocznego cyklu i zdobywcą Kolarskiego Pucharu Podhala został lider od pierwszego etapu Sebastian Druszkiewicz, drugie miejsce zajął Marek Wojnarowski, a na najniższym stopniu na podium stanął regularny Miroslav Lacus Cea Szwabik Cycling ze Słowacji.

Wśród kobiet zwyciężyła Agata Miękinia reprezentująca team Spokojnie Spokojnie przed Angeliką Grabiec z Jas-kółka i Anną Kotuchną z Sport Passion.

Okazałe puchary wręczał starosta Nowotarski pan Krzysztof Faber, który wraz z posłem na Sejm RP Edwardem Siarką jest honorowym patronem imprezy. Kolarstwo szosowe staje się w ostatnim czasie niezwykle popularnym sportem i ciągle zdobywa nowych sympatyków. Co arcyważne, miłośnicy kolarstwa przede wszystkim czynnie uprawiają dyscyplinę, którą kochają a nie ograniczają się tylko do kibicowania jak to ma miejsce w innych, tak zwanych narodowych sportach. Dla nich warto organizować zawody, dla dzieci również, to czysta przyjemność - podkreślają organizatorzy.

Gmina Spytkowice znana jest ze swego przywiązania do kolarstwa. To tu w 2001 roku odbył się jeden z pierwszych w Polsce, ekstremalnych maratonów MTB Danielki, tu organizowane są od czternastu lat ogólnopolskie zawody MTB o Puchar Szlaku Solnego, tu narodził się cykl zawodów szosowych Podhale Tour, a organizatorem corocznej Góralskiej Pielgrzymki rowerowej Giewont-Hel jest oczywiście Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice.

Za naszym pośrednictwem organizatorzy dziękują byłym i obecnym władzom Gminy za dobry klimat dla kolarstwa. Wyniki całego cyklu i zdjęcia dostępne są na www.podhaletour.tcorzel.pl


Stanisław Kowalcze
mat. prasowe
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama