Tatry Super Ski

Sobota, 17 listopada 2018 12:38

Kilka dni temu ogłoszono powstanie super karnetu który swoim zasięgiem obejmie 14 stacji narciarskich zlokalizowanych w większości na Podhalu, choć w gronie znajdziemy też stacje na Słowacji i w Zawoi.

Rodzime eksperymenty z wspólnymi karnetami - takimi jakie od dawna oferują ośrodki w Austrii czy we Włoszech - rozpoczęły się dawno temu. Już w 2001 roku trzy stacje w Białce Tatrzańskiej pozwały narciarzom swobodnie przemieszczać się pomiędzy trasami. W 2011 roku program wspólnego karnetu - rodzący się projekt TatrySki - zyskał nowych członków i już 5 stacji połączyło się jednym karnetem. W takim stanie w 2013 roku powstała formalnie spółka Tatry Ski i do programu dołączyły Koziniec i Grapa.
W roku kolejnym ofertę wspólnego karnetu poszerzyły białczańskie lodowiska a końcem 2015 roku Tatry Ski stał się transgraniczny - do programu przyłączyła się słowacka Bachledowa, potem szczawnicka Palenica.

Tym samym 9 stacji w dwóch krajach zjednoczyło się w programie TatrySki

Od roku 2016 starania o stworzenie wspólnego karnetu trwały w innej części tatr - owocem tego w roku ubiegłym powstał Góral Ski Pass oferujący możliwość nieskrępowanego szusowania na czterech stacjach: Harendzie i Szymoszkowej w Zakopane, w Witowie oraz w Suchem.

Od nadchodzącego sezonu programy łączą się w jeden karnet Tatry Super Ski oferujący blisko 50 kilometrów tras narciarskich, kolej gondolową, 23 koleje krzesełkowe, 36 wyciągów orczykowych i co ważne dla najmłodszych - 13 wyciągów taśmowych.

Lista ośrodków które weszły do programu jest następująca:
Bachledova Ski (Ździar, Słowacja)
Bania Ski&Fun (Białka Tatrzańska)
Czorsztyn Ski (Kluszkowce)
GrapaSki (Czarna Góra)
Jurgów Ski (Jurgów)
Kaniówka (Białka Tatrzańska)
Kotelnica Białczańska (Białka Tatrzańska)
Koziniec Ski (Czarna Góra)
Harenda (Zakopane)
Polana Szymoszkowa (Zakopane)
Stacja narciarska Suche (Suche)
Witów Ski (Witów)
PKL Palenica
PKL Mosorny Groń

Wkrótce opiszemy poszczególne ośrodki oraz zaproponowany na nadchodzący sezon cennik.wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama