Małopolska inauguruje sezon zimowy

Środa, 12 grudnia 2018 10:27

W tym roku oficjalna inauguracja sezonu zimowego w Małopolsce odbędzie się w piątek 14 grudnia na stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy.

Jakie atrakcje czekają jeszcze na wszystkich, którzy zdecydują się przyjechać do Krynicy-Zdroju? Od 12.00 będzie można spotkać się z Andrzejem Bargielem, który w tym roku udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych – małopolski skialpinista jako pierwsza osoba na świecie zjechał na nartach z K2, najwyższego szczytu Karakorum! Tym razem będzie można spotkać go na krynickim stoku, a także zrobić sobie selfie, porozmawiać o jego sportowych wyczynach oraz o tym, dlaczego warto uprawiać sport właśnie w Małopolsce! Warto jednak przypomnieć, że to dopiero początek aktywności Andrzeja Bargiela, promujących aktywne spędzanie czasu w naszym regionie – sportowiec kilka dni temu został ambasadorem zimowej Małopolski.

Policjanci przeprowadzą konkursy wiedzy z bezpiecznego szusowania po stoku, a także pokażą, jak odpowiednio zachowywać się podczas jazdy na nartach czy snowboardzie. A pomoże im w tym nie kto inny, a... Inspektor Wawelek wraz z mundurowymi ze specjalnego "patrolu narciarskiego"!

Później, równo o 16:00 przed budynkiem dolnej stacji zima w Małopolsce zostanie uroczyście powitana.

Tego dnia Arena Słotwiny będzie czynna od godz. 8:00 do 21:00 z przerwą na ratrakowanie w godz. 16:30 – 18:00. Dla miłośników sportów zimowych udostępniona zostanie główna nartostrada. Ten sezon będzie wyjątkowy, bowiem już niebawem narciarze będą mogli wypróbować nową sześcioosobową kolej, drugą na terenie tego ośrodka.
Warto wspomnieć, że nowa kolej to nie jedyna tegoroczna inwestycja w ośrodku. Na szczycie stacji powstaje pierwsza w Polsce drewniana wieża widokowa w koronach drzew! W ośrodku nie zapomniano także o najmłodszych narciarzach i przygotowano dla nich zimowy plac zabaw Kubuś-Ski
źródło: Biuro Prasowe UMWM
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama