Górale opanowali nowotarski Zadział

Poniedziałek, 25 lutego 2019 09:09

W tradycyjnych zawodach narciarskich o Puchar Przechodni Związku Podhalan który odbył się wczoraj na nowotarskim Zadziale wystartowało blisko stu zawodników. Puchar trafił do oddziału ZP w Łopusznej.

Zawodnicy startujący w tych zawodach muszą mieć na sobie elementy stroju góralskiego - dodaje to rywalizacji uroku i widowiskowości.

Zwyciężył oddział Związku Podhalan w Łopusznej, który wystawił największą liczbę zawodników. Drugie miejsce zajął oddział Spytkowice, trzecie - Nowy Targ. Najlepszy czas uzyskali Agata Smarduch i Przemysław Hornik - oboje z oddziału ZP w Łopusznej.

Zawodników podzielono na sześć grup wiekowych i kategorię kobiet i mężczyzn. W poszczególnych grupach zwyciężyli: Ludwika Marczułajtis z Poronina, Zofia Rumińska z Poronina, Ewa Udziela - niezrzeszona, Stanisława Trebunia Staszel - oddział Nowy Targ, Katarzyna Pierwoła - Nowy Targ i Agata Smarduch - oddział w Łopusznej. Wśród mężczyzn: Zbigniew Wójciak oddział Rabka-Zdrój, Andrzej Kaczmarczyk z Poronina, Paweł Staszel oddział Nowy Targ, Tadeusz Głodkiewocz oddział Nowy Targ, Przemysław Hornik oddział Łopuszna oraz Szymon Trybuła z oddziału Spytkowice.

W zawodach wzięły udział oddziały i koła Związku Podhalan z Łopusznej, Spytkowic, Ochotnicy Górnej, Nowego Targu, Rabki, Żywca, Poronina, Łącka, Harklowej.

s/ zdj. Michał Adamowski
Więcej na temat
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama