Jurgów Speed Ski

Piątek, 1 marca 2019 11:06

Stacja narciarska Jurgów Ski wraz ze szkołą narciarską Ski-Plus, ZOMA-PROMO oraz termami Gorący Potok organizuje zawody sportowe Jurgów Speed Ski, które odbędą się już w najbliższą niedzielę

Speed ski - narciarstwo szybkie to dyscyplina zimowego sportu ekstremalnego, wyodrębniona z narciarstwa zjazdowego. Inaczej jest to po prostu jak najszybszy zjazd po stoku w linii prostej, czyli na popularną krechę. W 2016 roku właśnie w Jurgów Ski odbyły się eliminacje i wyścig Red Bull Zjazd na Krechę.Sportową gwiazdą imprezy Jurgów Speed Ski będzie Michał Bekeš, znany słowacki zawodnik Speed Ski, który pobił rekord szybkości na nartach, zjeżdżając ponad 160 km/h z Przełęczy Łomnickiej - najwyżej położonej trasie narciarskiej na Słowacji, czym zapisał się do Księgi Rekordów Guinessa. Michał kilkanaście razy zdobywał 1. lub 2. miejsca w znanych wyścigach Red Bull w różnych krajach: Red Bull Zjazd na Krechę, Red Bull Zjazd na doraz, Red Bull Homerun, Redbull Discesa Libera. W 2016 roku zdobył 6. miejsce w Światowym Pucharze FIS w Speed Ski i 8. miejsce w Speed Matters w Vars (Francja). Osiągając tam prędkość ponad 196 km/h, został słowackim rekordzistą prędkości, co potwierdza certyfikat.

Michał Bekeš pochodzi z niedalekiego Ždiaru i wiele razy trenował na trasach Jurgów Ski, zainauguruje on niedzielne zawody.


Zapisy, harmonogram i regulamin znajdują się TUTAJ
komentarze
reklama
reklama