74. zawody o Puchar PKL w narciarstwie alpejskim

Środa, 17 kwietnia 2019 15:07

W sobotę, 13 kwietnia po raz 74. rozegrano zawody o Puchar PKL w narciarstwie alpejskim. Na starcie stanęło 130 zawodników, z których najstarszy miał 86 lat

To jedne z najstarszych zawodów narciarskich w Polsce. Ostatnia rywalizacja w tym sezonie zimowym na Kasprowym Wierchu przyciągnęła rzesze osób zakochanych w górach i narciarstwie. Po raz pierwszy na starcie stanęli też snowboardziści, a zawodnicy z licencją FIS wystartowali w kategorii RACE.

W tegorocznych zawodach rozegranych w slalomie gigancie w Kotle Gąsienicowym wzięło udział 130 uczestników, w tym 8 snowboardzistów, między innymi Oskar Kwiatkowski – olimpijczyk z Pyeongchang. Nie zabrakło najwytrwalszego i doświadczonego zawodnika, 86-letniego Bolesława Koprowskiego, który już po raz 60. startował w Pucharze PKL.

Na zawodach wystąpili też utalentowani narciarze wspierani przez PKL - Andrzej i Jaś Jędrolowie oraz reprezentantka kadry paraolimpijskiej w narciarstwie alpejskim Zuza Karpiel, która zajęła 4. miejsce w kategorii kobiet.

- Na Kasprowym Wierchu wciąż leży ponad metr śniegu. Świetna atmosfera, piękna pogoda dobre warunki narciarskie zapewniły uczestnikom niepowtarzalne emocje, dobra zabawę i satysfakcję z własnych osiągnięć. Wyłoniono zwycięzców w kilku kategoriach, ale dla wszystkich była to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku wśród najbliższych i integracji w środowisku narciarskim. Puchar PKL to jedne z najstarszych zawodów narciarskich w Polsce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy razem z pracownikami PKL od lat kończą sezon narciarskiej rywalizacji w zawodach na Kasprowym Wierchu – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL.

W kategoriach Open najlepsze czasy uzyskali:
w kategorii Pań – Agnieszka Gąsienica–Gładczan z czasem 42,56
w kategorii Mężczyzn - Paweł Starzyk z czasem 41,25
w kategorii Snowboard – Oskar Kwiatkowski z czasem 49,02

Puchar PKL na Kasprowym Wierchu to już historyczna impreza, odbywająca się nieprzerwanie od 1945 roku. Uczestników przyciągają wyjątkowe warunki panujące na trasie narciarskiej w Kotle Gąsienicowym oraz niesamowita atmosfera, sportowa adrenalina i atrakcyjne nagrody. Najlepsi narciarze rywalizujący o 74. Puchar PKL otrzymali skipassy sezonowe na Kasprowy Wierch.

Sezon narciarski na Kasprowym Wierchu potrwa do 6 maja. Czynne są koleje i trasy narciarskie w Kotle Gąsienicowym i Goryczkowym.


mat. prasowe, oprac wo/
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama