Startuje Wierchomla

Piątek, 6 grudnia 2019 22:35

W sobotę rano sezon zainaugurują Dwie Doliny w Wierchomli. Do okresu świątecznego stacja działać będzie w weekendy, od 9:00 do 17:00

Czynna będzie kolej krzesełkowa i trasa Wierchomla i to niestety, wraz położonymi od strony Wierchomli orczykami wszystko, czego możemy spodziewać się w tym sezonie, niezależnie od pokrywy śniegu i warunków. To niestety ciąg dalszy kłopotów, które już w tamtym roku sprawiły, że kolej od strony Muszyny - Szczawnik nie została uruchomiona przez cały sezon. W tym roku kolej także pozostanie nieczynna. Jak kilka dni temu przekazała nam Pani Anna Mróz - specjalista ds. marketingu stacji, powodem są kłopoty z gruntami pod trasami narciarskimi po stronie Muszyny. To właśnie one i w ubiegłym, i w bieżącym sezonie sprawiły, że stacja Dwie Doliny ma już tylko w nazwie.

Wielka to szkoda szczególnie, że jeszcze kilka lat temu ta powstała w 1997 roku stacja snuła plany rozbudowy w kierunku kolejnych dolin. Mimo wszystko jednak po stronie Wierchomli nieprzerwanie na narciarzy czeka krzesło o długości 1800 metrów, wyciągi orczykowe i bardzo lubiany przez młodzież snow park, który w tym roku zyska kilka nowych atrakcji.

wo/
Więcej na temat
komentarze
reklama
reklama