Rozpoczęły się ferie!

Sobota, 11 stycznia 2020 15:57

Jak podaje portal Nocowanie.pl, 34,3% Polaków wybiera na ferie Zakopane, 20,3 % Białkę Tatrzańską, a reszta Szczyrk, Karpacz i Szklarską Porębę. Oficjalnie ferie rozpoczynają się w poniedziałek, ale już dziś na drogach dojazdowych do ośrodków narciarskich widać wzmożony ruch.


Powyższe dane stworzone zostały w oparciu o procentowy udział zapytań o nocleg w portalu Nocowanie.pl. - Zdecydowana większość turystów stawia na kwatery i pokoje (blisko 50% wszystkich zapytań o nocleg w okresie ferii zimowych dotyczyło właśnie tej kategorii obiektów noclegowych). Na pozostałych miejscach, w kręgu zainteresowań turystów, znajdują się apartamenty, domki oraz pensjonaty - informuje portal.

13 stycznia ferie rozpoczynają uczniowie z województw pomorskiego, podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego i łódzkiego (do 26 stycznia); 20 stycznia na Podhale przyjadą uczniowie z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego (do 2 lutego); 27 stycznia wypoczynek rozpoczyna kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie (do 9 lutego), a 10 lutego - dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie (do 23 lutego).

W galerii pierwszy weekend ferii zimowych na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej.

r/ zdj. Michał Adamowski
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama