Puchar Zakopanego wystartował (zdjęcia)

Niedziela, 12 stycznia 2020 20:12

Za nami pierwsze konkurencje 7. Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Inaugurujące tegoroczną edycję zawody odbyły się na stoku Harenda, gdzie narciarze-amatorzy z całego kraju rywalizowali w slalomie równoległym.

Na starcie pierwszego przejazdu w slalomie równoległym pojawiło się czterdziestu zawodników. Wśród nich nie tylko Polacy, ale także uczestnicy ze Słowacji czy Niemiec. Do drugiego zjazdu zakwalifikowali się najlepsi z każdej kategorii wiekowej i zgodnie z zasadami slalomu równoległego rywalizowali między sobą w parach. Pojedynki były bardzo wyrównane i niejednokrotnie rozgrywały się o ułamki sekund. Pośród kobiet triumfowały: Małgorzata Tlałka-Długosz w grupie II oraz Agata Popieluch w grupie IV. Natomiast wśród mężczyzn zwyciężyli: Tadeusz Dziubek w grupie II, Pavel Krasula w grupie IV, Paweł Bucki w grupie V, Roman Stanik w grupie VI oraz Michał Skrzypek w grupie VII.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w kolejnych zawodach Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim, które odbędą się 25 stycznia. Uczestnicy ponownie będą rywalizować na Harendzie, tym razem jednak w slalomie.

Więcej informacji oraz zapisy dostępne na stronie www.zakopane.pl/pucharzakopanego.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama