Wystartowała akcja "Bezpiecznie na nartach"

Wtorek, 14 stycznia 2020 11:43

Czy da się połączyć super rozrywkę z edukacją? Oczywiście, że tak – czego dowodem jest organizowana po raz kolejny przez Tomasza Witka akcja "Bezpiecznie na nartach", która swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę.

Nadeszła zima, a wraz z nią jubileuszowa V edycja cyklu edukacyjnych eventów narciarskich mających na celu uwrażliwienie użytkowników stoków na kwestie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Pierwsza odsłona tegorocznej akcji miejsce miała na Kotlenicy w Białce Tatrzańskiej w minioną sobotę.

W poprzednich edycjach odbyło się aż 23 imprez na stokach, w trakcie których aktywnym miłośnikom sportów zimowych przekazywano jak należy się zachowywać, aby nie tylko cieszyć się szaloną zabawą na śniegu, ale również zapobiegać zagrożeniom, o których każdemu z nas zdarza się zapomnieć.

Akcję wsparli m.in. partnerzy medialni, sponsorzy oraz ambasadorzy – w tym znane postacie sportu i sztuki – takie jak: Justyna Kowalczyk, Rafał Sonik czy Jacek Rozenek. W tym roku ambasadorkami akcji są także wielokrotnie utytułowana snowboardzistka, trzykrotna uczestniczka zimowych igrzysk olimpijskich – Jagna Marczułajtis oraz biegaczka narciarska, brązowa medalistka mistrzostw świata z Falun – Sylwia Jaśkowiec.


Kolejna impreza z cyklu "Bezpiecznie na nartach" odbędzie się już
15 stycznia na stoku Grapa Ski w Czarnej Górze, a następnie:
8 lutego – Chochołowskie Termy
9 lutego - Ząb Potoczki
16 lutego Stacja Narciarska „RUSIŃ-SKI” w Bukowinie Tatrzańskiej,
7 marca – bieg narciarski – termy Gorący Potok w Szaflarach.

mat. prasowy, zdj. Michał Adamowski
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama