Zbliża nie IX Puchar Misia Stramusia

Środa, 12 lutego 2020 09:00

Już po raz dziewiąty pod Nosalem dzieciaki spotkają się na wyjątkowej imprezie - Pucharze Misia Stramusie. W tym roku zawody zaplanowano na sobotę 15 lutego.

W zawodach starują dzieci w wieku od 4 do 14 lat, a trasa zawodów dostarczy wszystkim uczestnikom mnóstwo emocji – dla małych narciarzy to prawdziwy SKI CROSS czyli slalom i tor przeszkód w jednym. Młodzi snowboardziści rywalizować będą na trasie snowboardowego slalomu.


Zawody osobiście otworzy MIŚ STRAMUŚ, po czym rozpoczną się przejazdy według kategorii wiekowych. Po przejazdach na dzieci będzie czekać ciepły posiłek i moc atrakcji poza narciarskich – konkursy prowadzone przez Policję, atrakcje w Wawel Trucku i inne animacje i zabawy.

Od wielu lat zawodom towarzyszy także Puchar Rodzinny, w którym mogą startować duety reprezentowane przez dziecko do lat 14 oraz jednego rodzica. Rywalizacja zespołowa odbywa się na specjalnie ustawionym torze i polega na tym, że rodzic biegnie na rakietach śnieżnych po slalomie w górę stoku, gdzie czeka gotowe do startu dziecko. Dotykając ręką dziecko, daje mu sygnał do startu i młody zawodnik na nartach lub snowboardzie zjeżdża w dół, w momencie przejechania linii mety czas automatycznie się zatrzymuje. Zawody odbywają się z podziałem na pięć kategorii wiekowych.

Więcej informacji na temat zawodów w dziale Co Gdzie Kiedy malopolskaonline.pl

Zobacz relację z ubiegłorocznego VIII Pucharu Misia Stramusia

mat. prasowe

komentarze
reklama
reklama