Trwają strażackie mistrzostwa kraju w slalomie gigancie

Niedziela, 23 lutego 2020 09:21

Ponad 120 strażaków ochotników zawitało na stok Polana Sosny w Niedzicy, aby uczestniczyć w VIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie.

Dziś odbyły się indywidualne mistrzostwa kraju w slalomie gigancie. Atrakcją tych dwudniowych zawodów jest to, że strażacy startują na nartach i snowboardzie w bojowym ubraniu i hełmie strażackim. W niedzielę odbędzie się niezwykła konkurencja drużynowa, ponieważ strażackie czteroosobowe zespoły muszą pokonać trasę slalomu jadąc z wężem strażackim. Zawody rozpoczynają się o godzinie 11.00.Zwycięzcy z soboty:
druhny 1. Oleś Laura Szczawnica 2. Twardosz Klaudia Kobielnik ( małopolskie) 3. Śmietana Justyna Wielopole Rybnik (śląskie)
druhowie gr.A 1. Mastalski Stanisław Szczawnica 2.Kamiński Władysław Porąbka Iwkowska ( małopolskie) 3.Pisarski Jerzy Krasiczyn (podkarpackie)
druhowie gr.B 1. Kościelniak Bartłomiej Potok (podkarpackie) 2. Gdowski Tomasz Ciężkowice ( małopolskie) 3.Zawadzki Marcin Wielopole Rybnik (śląskie)
druhowie gr.C 1.Gał Przemysław Murzasichle 2. Pawlikowski Bartłomiej Małe Ciche 3. Trybuła Bartłomiej Spytkowice
snowboard 1.Trybuła Bartłomiej Spytkowice 2. Łukaszczyk Wojciech Murzasichle 3. Niziołek Jakub Staszkówka (małopolskie)

Materiały prasowe, oprac. r/
komentarze
reklama
reklama