O Wielkanocne Jajo - wspomnienie z poprzednich lat

Poniedziałek, 13 kwietnia 2020 10:52

Zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim "O Wielkanocne Jajo" organizowane w Lany Poniedziałek na Kalatówkach to jedno z najzabawniejszych wydarzeń na tym terenie. W tym roku - ze zrozumiałych względów - ich nie ma. Przypominamy na zdjęciach kilka poprzednich edycji - nie po to, żeby Państwu pokazać co tracimy, ale żeby Was chociaż trochę rozbawić wspomnieniami.

Impreza przebiega według jednego scenariusza - najpierw prezentacja zawodników, którzy paradują w eleganckich strojach jak z przedwojennych salonów mody, ewentualnie w kreacjach typowych dla pionierzy sportów zimowych z lat 20- i 30-tych XIX wieku. Wszystkich łączy jedno - drewniane narty, klasyczne wiązania i skórzane buty „turystyki” oraz bambusowe kije.

Potem rozgrywane są dwie konkurencje - jazda stylowa gdzie liczy się przede wszystkim elegancja i poprawność jazdy na drewnianych nartach telemarkiem oraz - slalom równoległy. Wszystko to w atmosferze śmiechu, okrzyków radości i gromkich braw.

Kto z Państwa nie był wcześniej na Kalatówkach w Poniedziałek Wielkanocny - powinien koniecznie to nadrobić w kolejnych latach. A na razie - zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii poniżej i archiwalnego materiału z 2018 roku.


s/ zdj. Piotr Korczak
komentarze
reklama
Galeria zdjęć
reklama